Agnieszka Korczyńska ambasadorką XIX edycji Konkursu Lodołamacze

Agnieszka Korczyńska ambasadorką XIX edycji Konkursu Lodołamacze

Agnieszka Korczyńska ambasadorką XIX edycji Konkursu Lodołamacze

Dziennikarka i Podwydawczyni DDTVN, gdzie zajmuje się tematami społecznymi, w szczególności dotyczącymi osób z niepełnosprawnościami. Przybliża widzom ich potrzeby, marzenia, oczekiwania i pragnienia. Pokazuje jak kohabitują i rezonują z otoczeniem, w którym przyszło im żyć.

Z telewizją TVN związana od 2001 roku. Zaczynała a potem doskonaliła swoje dziennikarskie szlify w Rozmowach w toku.

Od kilkunastu lat porusza się na wózku i nigdy nie zamierzała utknąć w przysłowiowych czterech ścianach obserwując świat z pozycji biernego widza. Podkreśla wagę akceptacji własnej niepełnosprawności, a jej optymistyczne podejście do życia daje możliwość niestereotypowego spojrzenia na osoby z niepełnosprawnością. Jej misją jest krzewienie wiedzy na temat osób niepełnosprawnych, ich funkcjonowania w społeczeństwie jako jednostek uprzywilejowanych i wynikających z ich statusu potrzeb; jednostek równych i równowartościowych.

Opiekunka 3,5 kilogramowej pinczerki Zosi z którą stara się nigdy nie rozstawać. Zapalona ogrodniczka i miłośniczka róż. Najchętniej odpoczywa w ciszy warszawskiego ROD-u na Siekierkach, z książką fantasy. Entuzjastka IXI powieści. Czekoladoholiczka. Na co dzień interesuje się polityką, bo doskonale wie, że ona interesuje się nią.  Od 20 lat nie przegapiła ani jednego wydania Faktów TVN.Facebook
LinkedIn
Skip to content