Apel do Premiera ws. dostępu do informacji o statusie szczepień pracowników na COVID-19

Apel do Premiera ws. dostępu do informacji o statusie szczepień pracowników na COVID-19

“Przedsiębiorcy, szczególnie w sytuacjach kryzysowych, muszą sprawnie zarządzać ryzykiem, w tym chronić zdrowie swoich pracowników, by prowadzić działalność biznesową” – piszą w piśmie do Premiera Mateusza Morawieckiego przedstawiciele sześciu organizacji. Dlatego zwrócili się z apelem o przyznanie przedsiębiorcom możliwości dostępu do informacji o statusie zaszczepienia osób zatrudnianych.

“Z niepokojem obserwujemy rozwój kolejnej fali zachorowań na Covid-19, mając w pamięci sytuację z ubiegłej jesieni, zimy oraz wiosny bieżącego roku. W związku z tym zwracamy się z apelem o przyznanie nam, przedsiębiorcom, możliwości dostępu do informacji odnośnie statusu zaszczepienia osób przez nas zatrudnianych” – napisano w piśmie do Premiera.

“W naszej ocenie, aby uniknąć kolejnego – niezwykle kosztownego zamrażania całej gospodarki, niosącego za sobą liczne ekonomiczne i społeczne skutki – Rząd RP powinien dać przedsiębiorcom narzędzia do walki z rozprzestrzenianiem się wirusa. Pragniemy podkreślić, że prosimy jedynie o określoną w czasie kryzysu pandemicznego możliwość weryfikacji certyfikatów zaszczepienia pracowników. Umożliwi nam to rozsądne długoterminowe planowanie pracy i właściwą realizację zamówień” – zaznaczono.

Dodano, że przedstawiciele biznesu są gotowi w tej sprawie do rozmów i konsultacji.

Pod pismem podpisali się: dr Andrzej Malinowski, Prezydent – Pracodawcy RP, Jacek Levernes, Prezes Honorowy – Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych – ABSL, Wojciech Konecki, Prezes – APPLiA Polska Ogólnopolski Związek Producentów AGD, Marek Kłoczko, Prezes – Krajowa Izba Gospodarcza, Maciej Witucki, Prezydent Konfederacja Lewiatan, Jakub Faryś, Prezes – Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

***

Pełną treść apelu znajdą Państwo tutaj

 

źródło: https://pracodawcyrp.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content