Bydgoszcz24.pl. Otworzyli drzwi tym, dla których życie napisało trudniejszy scenariusz

Bydgoszcz24.pl. Otworzyli drzwi tym, dla których życie napisało trudniejszy scenariusz

Spichrze nad Brdą gościły dzisiaj laureatów dziesiątej edycji konkursu Lodołamacze organizowanego przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

 

Tytuł Lodołamacza przyznawany jest co roku ludziom, instytucjom i firmom, które kruszą bariery i obawy przed zatrudnianiem osób niepełnosprawnych. W tegorocznej Kujawsko-Pomorskiej Gali Konkursu uczestniczyli przedstawiciele władz miejskich i wojewódzkich, Urzędu Marszałkowskiego, Wojewódzkiego i Powiatowego Urzędu Pracy, oddziału PRRON oraz Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Udział w gali wzięła także pochodząca z Bydgoszczy aktorka Adrianna Biedrzyńska, która jest regionalnym ambasadorem konkursu.

 

Wśród tegorocznych laureatów konkursu znalazło się dziewięć firm i instytucji, a Super Lodołamacza 2015 kapituła przyznała Okręgowemu Inspektoratowi Pracy w Bydgoszczy. Został doceniony za szeroką działalność prewencyjną i szkoleniową skierowaną do pracodawców osób niepełnosprawnych. Srebrny medal w kategorii otwarty rynek przyznano bydgoskiej spółce Drozapol-Profil. Spośród 116 pracowników firmy 39 to osoby niepełnosprawne. W kategorii instytucja trzecie miejsce zdobyła Wyższa Szkoła Gospodarki. Uczelnia zakupiła specjalistyczny sprzęt dydaktyczny dostosowany do indywidualnych potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami.

 

O akceptacji naszego społeczeństwa dla działań na rzecz aktywizacji zawodowej osób o obniżonej sprawności mówiła pełnomocnik wojewody ds. osób niepełnosprawnych i rodziny. – Wrażliwość społeczna potrafi zmobilizować, potrafi rozpalić serca wielu ludzi, którym i tak ze względu na sytuację ekonomiczną nie jest łatwo na rynku pracy, a jeszcze otwierają drzwi swoich instytucji i zakładów pracy dla tych, dla których życie napisało trudniejszy scenariusz – powiedziała Aleksandra Poeplau.

 

Wiceprezydent Bydgoszczy określiła stosunek do osób niepełnosprawnych „jedną z ważnych miar dojrzałości obywatelskiej społeczeństwa”. – Naszym ważnym zadaniem i obowiązkiem jest zapewnienie osobom niepełnosprawnym jak najlepszych warunków do funkcjonowania i rozwoju – stwierdziła Iwona Waszkiewicz.

Zobacz zdjęcia

Źródło: bydgoszcz24.plFacebook
LinkedIn
Skip to content