Centrumpr.pl, Archnews.pl, News.Kafito.pl: Lodołamacze 2017 – Dalej Razem z główną nagrodą!

Centrumpr.pl, Archnews.pl, News.Kafito.pl: Lodołamacze 2017 – Dalej Razem z główną nagrodą!

Dalej Razem sp. z o.o. z Zielonej Góry zajęła pierwsze miejsce i otrzymała Statuetkę LODOŁAMACZ w kategorii „Otwarty rynek pracy” w ogólnopolskim konkursie Lodołamacze 2017. Kilkanaście dni wcześniej firma została uhonorowana w regionalnym etapie konkursu, co było przepustką do udziału w finale. Nagroda została wręczona 27 września 2017 roku podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Dalej Razem sp. z o.o. to firma założona przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem”. Potrzebą utworzenia spółki był brak propozycji zawodowych dla dorosłych osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Zgodnie z zasadą, że praca jest jedną z najlepszych terapii, celem funkcjonowania firmy jest pokazanie, że osoby z autyzmem chcą i mogą pracować. Klienci mają okazję przekonać się o tym, że pracownicy autystyczni potrafią wykonywać pracę, która jest bardzo dobrej jakości.

 

 

Dalej Razem oferuje różnorodne usługi za pośrednictwem trzech marek:

  • Dalej Razem EDU (https://edu.dalejrazem.pl) – produkcja pomocy terapeutycznych do pracy z osobami z autyzmem, szkolenia, filmy edukacyjne oraz systemu komunikacji alternatywnej EdWord.
  • WYDRUKUJEMY.TO (https://wydrukujemy.to) – drukarnia internetowa oferująca szeroki zakres produktów promocyjnych dla firm i agencji reklamowych.
  • Paluszki Gryczane – pyszne i zdrowe przekąski wytwarzane w kilku smakach.

„Lodołamacze” to konkurs dla przedsiębiorców, który odbywa się już od dwunastu lat. Jego celem jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.Laureaci Lodołamaczy to wyłaniane przez Kapitułę Konkursu firmy, w których osoby z niepełnosprawnością są pełnosprawnymi pracownikami zaangażowanymi we wspólne budowanie sukcesu firmy. Statuetki wręczane są w sześciu kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy, Instytucja, Przyjazna przestrzeń, Zdrowa Firma oraz Dziennikarz bez barier. Kapituła Konkursu przyznaje również dwie nagrody dodatkowe – Super Lodołamacz oraz Lodołamacz Specjalny dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.Organizatorem konkursu jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Honorowy patronat nad konkursem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauzer-Duda.Facebook
LinkedIn
Skip to content