Chorzowianin: Dzień Osób z Niepełnosprawnością

Chorzowianin: Dzień Osób z Niepełnosprawnością

W piątek, 11 maja, w chorzowskim Oddziale ZUS, będzie można uzyskać kompleksowe informacje na temat aktywizacji osób niepełnosprawnych.

Co zrobić, by uzyskać dofinansowania do wynagrodzenia dla pracownika z orzeczoną niepełnosprawnością, albo gdzie się zwrócić o zwrot kosztów na adaptację stanowiska pracy – m.in. o tym będzie można dowiedzieć się podczas konsultacji i szkoleń organizowanych w ZUS z okazji Dnia Osób z Niepełnosprawnością.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wspólnie z PFRON oraz zaprzyjaźnionymi instytucjami organizuje Dzień Osób z Niepełnosprawnością – „Sięgnij po sukces”. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest wspieranie aktywności zawodowej i społecznej osób z niepełnosprawnością. Wydarzenie adresowane jest do szerokiego grona odbiorców.

ZUS zaprasza do udziału w tym dniu nie tylko osoby z niepełnosprawnością, ale też ich opiekunów, pracodawców, organizacje pozarządowe, księgowe, kadrowe i przedstawicieli biur rachunkowych. W tym jednym dniu będzie można otrzymać pełną wiedzą z obszaru zatrudniania osób z niepełnosprawnością, dofinansowania takiej działalności i wskazania, gdzie można uzyskać wsparcie i pomoc.

Od godz. 9:00 w chorzowskim ZUS przy ul. Dąbrowskiego 45 będzie można posłuchać prelekcji przedstawiciela PFRON na temat możliwości otrzymania dofinansowania dla pracodawcy zatrudniającego osobę niepełnosprawną.

O godz. 9.30 o nowych technologiach w edukacji i pracy osób z niepełnosprawnością opowie przedstawiciel Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego METIS.

O godz. 10.40 będzie można dowiedzieć się jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, by umieć opowiedzieć o swoich zaletach i wskazać korzyści dla pracodawcy. Temat ten zaprezentuje trener z Uniwersytetu Ekonomicznego. O tym, że zatrudniając osobę z niepełnosprawnością zyskujemy nie tylko kompetentnego i sumiennego pracownika, ale przede wszystkim lojalnego i zaangażowaną w firmę członka zespołu będzie mówił pracodawca, który od lat zatrudnia osoby niepełnosprawne.

Ponadto będzie też okazja do indywidualnych rozmów i konsultacji, gdyż tutejszy Oddział przygotował strefę ekspertów, w której swoje stanowiska będą mieć przedstawiciele PFRON, Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, Urzędu Skarbowego, NFZ, Ośrodka Pomocy Społecznej, Powiatowego Urzędu Pracy, Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych i ZUS.

11 maja do godziny 14.00 w jednym miejscu i o jednej porze będzie można zebrać cały komplet informacji z zakresu świadczeń, dofinansowań i ulg dla osób z niepełnosprawnością. Będzie to też okazja do zapoznania się z oryginalnymi pracami uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, zbadania bezpłatnie ciśnienia i poziomu cukru we krwi i skorzystania z drobnego poczęstunku.

Źródło: chorzowianin.plSkip to content