Dla kogo 500 zł? Pełnomocnik Rządu o pracach nad nowym świadczeniem

Dla kogo 500 zł? Pełnomocnik Rządu o pracach nad nowym świadczeniem

Premier Mateusz Morawiecki obiecał stworzenie nowego świadczenia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Według zapowiedzi ma ono trafić do 500 tys. osób z niepełnosprawnością, które nie mają innego dochodu niż renta socjalna.

Świadczenie ma to być finansowane z podatku od sprzedaży detalicznej i z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia (SFWON). O prace nad sprawą zapytaliśmy pełnomocnika rządu ds.osób niepełnosprawnych, Krzyszofa Michałkiewicza.

Także dla seniorów

– Pracujemy nad nowym, dodatkowym świadczeniem dla osób niepełnosprawnych, które nie ze swojej winy nie mogły podjąć zatrudnienia i wypracować sobie renty z tytułu niezdolności do pracy lub wypadkowej czy emerytury. Są to osoby niepełnosprawne, które są w trudnej sytuacji i wymagają wsparcia ze strony państwa – tłumaczył pełnomocnik. – Pan premier powiedział o 500 tysiącach. To jeszcze liczymy, bo część osób jest już w wieku emerytalnym. Trwają prace nad ustawą i chcemy, żeby jeszcze ten parlament przyjął tę ustawę. Motywacją będzie to, że osoby niepełnosprawne czekają na tę ustawę – tłumaczył.

Czytaj cały artykuł

Autor: Mateusz Różański

Źródło: niepelnosprawni.plFacebook
LinkedIn
Skip to content