Doba.pl: Zakład Aktywności Zawodowej PSONI Dzierżoniów laureatem konkursu „Lodołamacze” 2022

Doba.pl: Zakład Aktywności Zawodowej PSONI Dzierżoniów laureatem konkursu „Lodołamacze” 2022

„Lodołamacze” to przedsięwzięcie, którego ideą jest „łamanie” stereotypów, uprzedzeń, a przede wszystkim lodów obojętności na los osób z niepełnosprawnością, głównie na rynku pracy.

Tytułem „Lodołamacza” wyróżniane są instytucje, firmy i osoby, które jako cel działalności stawiają sobie eliminowanie barier społecznych, z jakimi na co dzień spotykają się osoby z niepełnosprawnościami.

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już od 17 lat przyznaje prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie – Lodołamacze.

Tegoroczna XVII edycja konkursu odbyła się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP, Pani Agaty Kornhauser-Dudy oraz Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej pod przewodnictwem Pani Minister Marleny Maląg.

Zakład Aktywności Zawodowej PSONI w Dzierżoniowie, którego organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Dzierżoniowie, działa od października 2019 roku zatrudniając obecnie 30 osób z niepełnosprawnością w stopniu znacznym lub umiarkowanym, został nominowany do tegorocznej XVII edycji konkursu „Lodołamacze” w kategorii Rehabilitacja społeczno – zawodowa przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolańskiego we Wrocławiu.

22 czerwca 2022 roku podczas Regionalnej Gali XVII Edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2022 w Opolu, Zakład Aktywności Zawodowej PSONI w Dzierżoniowie decyzją Kapituły Konkursu zajął 1. miejsce w swojej kategorii i tym samym dołączył do grona laureatów Ogólnopolskiej Gali Finałowej Lodołamacze 2022, która odbyła się dnia 06.10.2022 roku na Zamku Królewskim w Warszawie. Podczas XVII Ogólnopolskiej Gali Finałowej Lodołamacze 2022, ZAZ PSONI w Dzierżoniowie, decyzja Kapituły Konkursu, zajął 3 miejsce.

To ogromny zaszczyt i wyróżnienie znaleźć się w tak doborowym gronie zwycięzców XVII edycji konkursu „Lodołamacze” 2022.

 

źródło: https://doba.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content