Dofinansowanie na nowy start w biznesie dla firm, które poniosły porażkę

Dofinansowanie na nowy start w biznesie dla firm, które poniosły porażkę

Poniosłeś biznesową porażkę i szukasz wsparcia, aby z sukcesem jeszcze spróbować swoich sił w biznesie? Ponowny start działalności gospodarczej masz za sobą, ale potrzebujesz spojrzenia z zewnątrz i weryfikacji swojego modelu biznesowego? Są pieniądze do pozyskania dla przedsiębiorców w takiej sytuacji w ramach programu „Nowy start”.

Program skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, którym nie powiodło się w biznesie, ale ponownie zdecydowali się założyć działalność gospodarczą. Inicjatywa „Nowy start” daje im możliwość weryfikacji ich biznesowego przedsięwzięcia i dostosowania do zmieniających się rynkowych warunków. Na przedsiębiorców czeka w sumie 15 mln zł do rozdysponowania w ramach Programu Wiedza Edukacja Rozwój. Właściciel firmy otrzymuje 100 proc. dofinansowania co oznacza, że nie musi zapewniać wkłady własnego.

W „Nowym Starcie” mogą wziąć udział przedsiębiorcy, którzy zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej w ciągu 24 miesięcy i ponownie podjęli się prowadzenia firmy w okresie 6 miesięcy, przed dniem przystąpienia do projektu. Program pozwala na skorzystanie z indywidualnie dobranych szkoleń i warsztatów oraz z doradztwa poszkoleniowego prowadzonego przez ekspertów. Pod lupą praktyków zostanie zbadane, co zdecydowało o tym, że pierwsza próba prowadzenia działalności gospodarczej zakończyła się niepowodzeniem.

Organizatorzy za cel stawiają sobie przygotowanie oferty, która przyczyni się w firmach do zwiększenia posiadanych i nabycie nowych kompetencji w zakresie zarządzania i umiejętności prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Właściciele firm mogą przeanalizować swoją sytuację z ekspertem oraz skorzystać z wiedzy i doświadczeń innych.

 

cały artykuł
autor:  Grzegorz Marynowicz
źródło: https://mambiznes.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content