Dolnośląskie. Rozdano „Lodołamacze” 2013. Gazeta Wyborcza

Dolnośląskie. Rozdano „Lodołamacze” 2013. Gazeta Wyborcza

W Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu odbyła się uroczysta gala dolnośląsko-opolskiej 8. edycji konkursu „Lodołamacze”. Nagrody są przyznawane osobom prywatnym, firmom i organizacjom, które angażują się w pomoc osobom niepełnosprawnym.

 

Ideą konkursu „Lodołamacze” jest wyłonienie i nagrodzenie tych wszystkich , którzy angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego. Laureatami są zarówno osoby prywatne, organizacje, jak i przedsiębiorstwa, zatrudniające osoby niepełnosprawne.

 

Jak powiedziała szefowa rady krajowej Polskiej Organizacji Osób Niepełnosprawnych, Barbara Pokorny, w Polsce zatrudnianie niepełnosprawnych jest wyjątkowo trudne, bo przepisy nie pomagają ani pracodawcom, ani chorym pracownikom. „Dlatego tym bardziej trzeba doceniać to, co nagradzane firmy robią dla innych” dodała Pokorny.

 

Tegorocznymi laureatami „Lodołamaczy” zostali: Brzeskie Centrum Handlowe MARKO ZPChr Scelina Marek i Spółka Sp. j., Świdnicka Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna „Niepełnosprawni Aktywni”, Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych oraz Polskie Stowarzyszenie Diabetyków – Oddział Miejski w Opolu. Natomiast „Lodołamacz Specjalny 2013” trafił do Bartłomieja Skrzyńskiego, miejskiego rzecznika ds. osób niepełnosprawnych we Wrocławiu.

 

Konkurs „Lodołamacze” jest przeprowadzany corocznie od 2006 r. Jest to przedsięwzięcie organizowane przez największą w Polsce organizację zrzeszającą pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne. Od 2007 r. corocznie honorowy patronat nad konkursem obejmuje Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Źródło: Gazeta WyborczaSkip to content