Dolny Śląsk o pracodawcach, którzy widzą sens w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych- konferencja prasowa POPON

Dolny Śląsk o pracodawcach, którzy widzą sens w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych- konferencja prasowa POPON

W dniu dzisiejszym Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych wraz z Urzędem Miasta Wrocławia zorganizowała konferencję prasową otwierającą Kampanię Lodołamacze na Dolnym Śląsku oraz w województwie opolskim.

POPON reprezentowała Barbara Pokorny Przewodnicząca Rady Krajowej oraz Zbigniew Piechociński Przewodniczący Rady Wojewódzkiej. Gościem honorowym konferencji była Magdalena Kumorek, ambasador Kampanii na Dolnym Śląsku. Urząd Miasta Wrocławia reprezentował Bartłomiej Skrzyński Rzecznik Prezydenta Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych. Natomiast Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Dyrektor Oddziału Śląskiego Marcin Sokołowski.

W tym roku obchodzimy już X edycję Konkursu. Cieszy nas, że nasza kampania przynosi co raz większe efekty i coraz więcej pracodawców zatrudnia osoby niepełnosprawne. Ważne jest, aby współpraca między pracodawcą, a osobą niepełnosprawną przynosiła korzyści dla obu stron, dlatego nagradzamy firmy, które mają wiele sukcesów w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Zachęcamy pracodawców do zgłaszania się do Konkursu Lodołamacze i pokazywania, że warto zatrudniać osoby niepełnosprawne – mówiła Barbara Pokorny.

Magdalena Kumorek Ambasador Konkursu Lodołamacze 2015

Magdalena Kumorek powiedziała, że bycie ambasadorem konkursu Lodołamacze to dla niej szczególne doświadczenie. Z radością będzie promowała kwestie zatrudniania osób niepełnosprawnych.

Organizatorzy konkursu, czyli Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych oraz POPON czekają na zgłoszenia od pracodawców do 30 lipca. Formularze konkursowe można przesyłać w 3 kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy oraz Instytucja. Gala kończąca Kampanię na Dolnym Śląsku i w województwie opolskim odbędzie się w połowie września.

Patroni Honorowi

Patroni Medialni

Kontakt:

Anna Skupień

e-mail: rzecznik@popon.pl

tel.: 502 198 977Facebook
LinkedIn
Skip to content