Dolny Śląski.pl: Inauguracja kolejnej edycji konkursu „Lodołamacze”

Dolny Śląski.pl: Inauguracja kolejnej edycji konkursu „Lodołamacze”

Konferencją prasową zorganizowaną na Bulwarze Xawerego Dunikowkiego rozpoczęła się kolejna edycja konkursu „Lodołamacze”, skierowanego przede wszystkim do firm, instytucji i ludzi zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami. Organizatorami są Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych oraz Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Honorowym patronem konkursu jest marszałek Dolnego Śląska – Cezary Przybylski. Na konferencji pojawili się reprezentujący urząd marszałkowski: Paweł Parus – pełnomocnik marszałka ds. osób niepełnosprawnych i Bogusława Kulińska – z-ca dyrektora Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych.

– Zatrudnianie osób niepełnosprawnych jest dziś wyrazem odpowiedzialności społecznej firm i instytucji, a nie filantropią czy oznaką litości. Ponadto włączanie osób z różnymi dysfunkcjami w skład kadry pracowniczej nie tylko opłaca się finansowo, ale może być także niezwykle istotne w perspektywie integracji i rozwoju społecznego zespołu – podkreśla Paweł Parus. – Konkurs „Lodołamacze” ma na celu przybliżenie opinii publicznej dobrych praktyk i zainspirowanie nieprzekonanych do tej pory pracodawców do zmiany myślenia – dodaje pełnomocnik.

Jeśli ktoś chciałby zgłosić pracodawcę wrażliwego społecznie, zapraszamy na stronę: www.lodolamacze.info.pl. Konkurs podzielony jest na dwa etapy: regionalny (dolnośląsko-opolski) i ogólnokrajowy, do którego zgłoszeni zostaną najlepsi pracodawcy z regionów.

 

 

 

Źródło: www.umwd.dolnyslask.pl/Skip to content