Dziennik Bałtycki: Konkurs Lodołamacze dla zatrudniających osoby niepełnosprawne

Dziennik Bałtycki: Konkurs Lodołamacze dla zatrudniających osoby niepełnosprawne

Najlepsi zostaną uhonorowani. Największe szanse mają ci pracodawcy, którzy najskuteczniej kruszą lody. przełamują stereotypy.

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych (FAZON) oraz Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON) rozpoczęły XI edycję Konkursu Lodołamacze. Przeznaczony jest dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne. To element społecznej odpowiedzialności biznesu, w skrócie zwanej CSR (od angielskiej nazwy Corporate Social Responsi-bility).

Lodołamacze, tworząc coraz lepsze warunki pracy i prowadząc dojrzałą politykę personalną, stają się symbolem etyki w biznesie i otwarcia na potrzeby osób niepełnosprawnych. Jednocześnie pokazują, że człowiek z niepelnosprawnościami może być doskonałym pracownikiem zaangażowanym w budowanie sukcesu firmy – mówi Anna Skupień – rzecznik prasowy Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Inicjatywa ta, autorstwa Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych (jej twórcą jest POPON) w szczególności skierowana jest do przedsiębiorców mających świadomość, iż prowadzenie odpowiedzialnego biznesu nie tylko przynosi korzyści ich firmom. Konkurs pokazuje, jak ogromne znaczenie w procesie rehabilitacji i integracji pełno- i niepełnosprawnych ma praca.

Konkurs w ramach tegorocznej edycji rozpoczął się 1 kwietnia. Zbieranie zgłoszeń potrwa do 30 lipca 2016 r. We wrześniu zapadną regionalne rozstrzygnięcia. Ogólnopolskich laureatów poznamy 29 września w Zamku Królewskim w Warszawie. Tam odbędzie się uhonorowanie zwycięzców.

Nominacje i zgłoszenia można przesyłać na adres: lodolamacze@popon.pl. Więcej wiadomości można znaleźć na stronach: www.popon.pl; www.lodolamacze.info.pl.

Autor: Kazimierz NetkaFacebook
LinkedIn
Skip to content