Dziennik Bałtycki: Laury dla pracodawców zatrudniających niepełnosprawnych

Dziennik Bałtycki: Laury dla pracodawców zatrudniających niepełnosprawnych

Nagrodzono instytucje oraz firmy za to, że niepełnosprawnym dają pracę oraz stwarzają im możliwości zarobienia na własne utrzymanie.

Spółdzielnia Inwalidów „Pomorzanka” – Zakład Pracy Chronionej w Starogardzie Gdańskim otrzymała wczoraj tytuł honorowy Super Lodołamacz 2015 podczas Pomorskiej Regionalnej Gali Jubileuszowej X Edycji Konkursu Lodołamacze 2015. Nagrodzono też innych za zatrudnianie niepełnosprawnych.

„Pomorzanka” wyróżnia się m.in. tym, że ponad 50 proc. załogi to osoby z różnym stopniem niepełnosprawności. Zakład produkuje także na eksport.

 Szyjemy pokrycia na fotele lotnicze dla Lufthansy – wyjaśnił Zbigniew Gulgowski, prezes zarządu spółdzielni Pomorzanka.

W kategorii zatrudnienie chronione I miejsce i statuetkę Lodołamacz 2015 otrzymała Chojnicka Spółdzielnia Socjalna. II miejsce i srebrny medal zdobyła HSI Tczew sp. z o.o., a III miejsce i brązowy medal – Zakład Aktywności Zawodowej w Czarnem.

W kategorii otwarty rynek I miejsce i statuetkę Lodołamacz 2015 zdobyło przedsiębiorstwo Gregor SA z Pszczółek. II miejsce i srebrny medal wręczono Spółdzielni Socjalnej „50+” z Gdyni. III miejsce i brązowy medal przyznano Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej.

W kategorii instytucja zwyciężyło, zdobywając statuetkę Lodołamacz 2015, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SPON z Sopotu. III miejsce i brązowy medal otrzymała Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku. Na II miejsce i srebrny medal zasłużył Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdyni. Lodołamacza Specjalnego 2015 kapituła konkursu przyznała red. Małgorzacie Mrozowskiej-Krawczyk, kierownikowi „Panoramy” TYP Gdańsk, autorce programu „Świat nie jest taki zły”.

Pomorscy laureaci będą teraz rywalizować w centralnym etapie konkursu, w którym kapituła wyłoni ogólnopolskich Lodołamaczy 2015. Poznamy ich w październiku.

Autor: Kazimierz Metka

Źródło: Dziennik BałtyckiFacebook
LinkedIn
Skip to content