Dziennik Gazeta Prawna – Patron Konkursu Lodołamacze o Kampanii: Będą nagrody dla firm z niepełnosprawnymi

Dziennik Gazeta Prawna – Patron Konkursu Lodołamacze o Kampanii: Będą nagrody dla firm z niepełnosprawnymi

Pracodawcy, instytucje i organizacje, które zatrudniają lub działają na rzecz osób z dysfunkcjami zdrowotnymi, mogą już zgłaszać się do tegorocznej edycji Lodołamaczy.

Wczoraj ruszyła dziesiąta edycja konkursu, który jest organizowany przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych (FAZON), założoną przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON). Patronat nad nin objął DGP. Podobnie jak w ubiegłych latach nagrody zostaną przyznane w pięciu kategoriach, z czego trzy – zakład pracy chronionej, firma z otwartego rynku pracy oraz instytucja – są adresowane do pracodawców. Oprócz nich przyznane zostaną dodatkowe wyróżnienia: SuperLodołamacz oraz Lodołamacz Specjalny.

 Szukamy takich firm, instytucji i organizacji, które są wyjątkowe, zaangażowane i wrażliwe społecznie. Zależy nam na promocji pracodawców zatrudniających i otwartych na osoby niepełnosprawne – mówi Monika Ty karska, wiceprezes POPON.

Dodaje, że celem konkursu jest też pokazywanie osób, które pokonują bariery w życiu i pracy zawodowej.

Nominacje i zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 30 lipca na adres lodoł a-macze@popon.pl. Najpierw pracodawcy zostaną nagrodzeni podczas regionalnych gal, które odbędą się we wrześniu w dziewięciu miastach (Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie i Wrocławiu). Ich laureaci zostaną zakwalifikowani do ogólnopolskiego etapu konkursu. Jego rozstrzygnięcie nastąpi 29 września w Warszawie.

W 2014 r. do konkursu zgłosiło się 400 firm. Statuetki za pierwsze miejsce w kategoriach chroniony oraz otwarty rynek pracy otrzymały wówczas firmy: Luksja oraz Zakład Blacharstwa Lakiernictwa i Mechaniki Pojazdowej prowadzony przez Eugeniusza Kalinowskiego. Jako instytucja wyróżnione zostało stowarzyszenie na rzecz równego dostępu do kształcenia „Twoje nowe możliwości”. Z kolei SuperLodołamacz został przyznany Towarzystwu Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, a Lodołamacz Specjalny – prof. Henrykowi Skarżyńskiemu, twórcy Międzynarodowego Centrum Fizjologii i Patologii Słuchu.

Autor: Michalina Topolewska

Źródło: Dziennik Gazeta PrawnaSkip to content