Dziennik Polski: Kopalnia Soli z „Lodołamaczem”. To już trzecia taka nagroda dla firmy

Dziennik Polski: Kopalnia Soli z „Lodołamaczem”. To już trzecia taka nagroda dla firmy

Kopalnia Soli otrzymała nagrodę „Lodołamacza2020″ w kategorii „Zdrowa firma”. To ogólnopolskie laury za ochronę zdrowia pracowników oraz działania i inwestycje zapewniające bezpieczeństwo pracy, a także za programy i akcje edukacyjno-zdrowotne. To już trzeci „Lodołamacz” dla spółki.

Trzy lata temu kopalnia dostała „Lodołamacza” w kategorii „Przyjazna przestrzeń” – za stosowanie najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Teraz zasłużyła na laury w innej kategorii.

– Przed laty wielicka kopalnia przełamała bariery, jakie są w obiekcie górniczym i utworzyła podziemną trasę dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Natomiast dziś zostaje wyróżniona za ochronę zdrowia pracowników. Nagroda bardzo cieszy, ale też przypomina, że pokonywanie barier jest pracą ciągłą. Lodołamacz motywuje nas

Przedstawiciele wielickiej kopalni z „Lodołamaczem” do konsekwentnego burzenia barier: od architektonicznych po społeczne – zaznacza prezes kopalni Paweł Nowak, który odebrał „Lodołamacza 2020″ podczas Regionalnej Gali w Kielcach wraz z członkiem zarządu Jarosławem Malikiem i dyrektorem Tomaszem Broniewskim.

Szeroko pojęte bezpieczeństwo stanowi warunek podstawowy funkcjonowania kopalni, dlatego spółka przywiązuje do tego ogromną wagę.

– To tym ważniejsze, że w podziemiach z jednej strony prowadzone są górnicze prace, z drugiej zaś ruch turystyczny i uzdrowiskowy – podaje Biuro Prasowe Kopalni.

W2020roku, który przyniósł pandemię Covid-i9, kwestia ochrony zdrowia nabiera szczególnego znaczenia.

– Wprowadziliśmy obszerny pakiet medyczny, który gwarantuje naszym pracownikom szybki i komfortowy dostęp do lekarzy oraz badań. Zachęcamy do dbałości o zdrowie i uprawiania sportu, stawiamy na profilaktykę oraz rzetelną wiedzę. Profilaktyka oraz wiedza w ostatnich miesiącach stały się naszą najważniejszą bronią w walce z pandemią. Zareagowaliśmy błyskawicznie, zaś nasi pracownicy ze zrozumieniem podeszli do szeregu obostrzeń -mówi Tomasz Broniewski.

Kampania społeczna „Lodołamacze 2020″ jest już piętnastą z kolei. Te prestiżowe nagrody przyznaje Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych (FAZON), założona przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON), która została powołana w 1995 roku dla podejmowania różnorodnych działań związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.

 

Autor: Jolanta Białek 
Źródło: Dziennik PolskiFacebook
LinkedIn
Skip to content