Dziennik Polski: Lodołamacze pokonują bariery

Dziennik Polski: Lodołamacze pokonują bariery

Krakowska Spółdzielnia Niewidomych „Sanel”Spółdzielnia Socjalna „Opoka” z Klucz oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie – to laureaci jubileuszowej edycji regionalnego konkursu dla przedsiębiorców i instytucji zatrudniających osoby niepełnosprawne.

 

– Statuetki „Lodołamacza ” nie da się 1 kupić, ponieważ nasze wyróżnienie jest przyznawane najlepszym z naj1 lepszych podkreślił podczas gali 2 w Dworku Białoprądnickim Jan Zając, prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Ta instytucja od 2006 roku wyróżnia te przedsiębiorstwa, które w najlepszy sposób zatrudniają i integrują osoby niepełnosprawne ruchowo oraz intelektualnie. – Nie nagradzamy firm, które mają wśród swoich pracowników najwięcej osób niepełnosprawnych, ale tych, które robią to modelowo i mogą być przykładem dla innych – dodał Jan Zając.

 

W regionalnej edycji „Lodołama-czy” nagrodzono firmy i instytucje publiczne z województwa małopolskiego oraz świętokrzyskiego w trzech kategoriach. Wśród zakładów pracy chronionej najlepsza okazała się Krakowska Spółdzielnia Niewidomych „Sanel”, w kategorii „Otwarty Rynek Pracy” wygrała Spółdzielnia Socjalna „Opoka” z Klucz, a w gronie instytucji Uniwerystet Ekonomiczny w Krakowie.

 

 Od dwóch lat wręczamy certyfikaty katedrom, które są najbairlziej przyjazne osobom niepełnosprawnym. Okazuje się, że teraz ostro rywalizują o te wymżnienia – dodał rektor uczelni prof. Andrzej Chochoł.

 

Laureaci regionalnego etapu konkursu będą teraz walczyć o zwycięstwo na szczeblu ogólnopolskim.

 

Autor: Piotr Drabik

Źródło: Dziennik Polski



Facebook
LinkedIn
Skip to content