Dziennik Polski: Wielicka Kopalnia Soli uhonorowana krajowym „Lodołamaczem”. To laury za „Zdrową firmę”

Dziennik Polski: Wielicka Kopalnia Soli uhonorowana krajowym „Lodołamaczem”. To laury za „Zdrową firmę”

Kopalnia Soli w Wieliczce otrzymała nagrodę „Lodołamacza 2020” na szczeblu ogólnopolskim, w kategorii „Zdrowa firma”. To laury ochronę zdrowia pracowników oraz działania i inwestycje zapewniające bezpieczeństwo pracy, a także za programy i akcje edukacyjno-zdrowotne. Prestiżowy „Lodołamacz” powędrował do wielickiej kopalni już po raz czwarty.

Kampania społeczna „Lodołamacze 2020” jest piętnastą z kolei. Te prestiżowe nagrody przyznaje Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych (FAZON), założona przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON), która została powołana w 1995 roku dla podejmowania różnorodnych działań związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.

Wielicka kopalnia otrzymała wyróżnienie za „Zdrową firmę” najpierw na szczeblu regionalnym (we wrześniu br.), a teraz pokonała rywali do tego tytułu w skali kraju. Ogólnopolska gala „Lodołamacze 2020” odbyła się w Zamku Królewskim w Warszawie. W spotkaniu laureatów wzięła udział Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, honorowa patronka konkursu.

– W wielickiej kopalni odpowiedzialność i wrażliwość mają długą tradycją, są częścią górniczego etosu, bo praca pod ziemią od zawsze wymaga wzajemnego szacunku, zaufania, wzajemnej troski. Tegoroczny „Lodołamacz” jest dla nas zaszczytem, a także potwierdzeniem, że w staraniach o bezpieczeństwo i zdrowie załogi obraliśmy właściwy kierunek. To również zobowiązanie do poszukiwania kolejnych rozwiązań, dzięki którym kopalnia będzie mogła pozostać „Zdrową Firmą” również w przyszłości – zaznacza Paweł Nowak, prezes zarządu kopalni.
Solną spółkę uhonorowano dwoma „Lodołamaczami” (regionalnym i ogólnopolskim) także w 2017 roku. Wtedy była to nagroda w kategorii „Przyjazna przestrzeń”, za stosowanie najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni do potrzeb osób niepełnosprawnych.

fot. Henryk Czechowski
autor: Jolanta Białek

źródło: https://dziennikpolski24.plSkip to content