Dziennik Zachodni: Jubileuszowa XV edycja konkursu Lodołamacze 2020. Poznaliśmy tegorocznych laureatów

Dziennik Zachodni: Jubileuszowa XV edycja konkursu Lodołamacze 2020. Poznaliśmy tegorocznych laureatów

W Teatrze Korez w Katowicach odbyła się, 24 września, gala jubileuszowej XV edycji konkursu Lodołamacze. Podczas uroczystości wręczono nagrody dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne. To firmy i instytucje wrażliwe społecznie, które pokazują, że niepełnosprawność nie jest barierą na rynku pracy.

W katowickim Teatrze Korez w czwartek, 24 września, nagrodzono tegorocznych laureatów kampanii społecznej Lodołamacze 2020. Nagrody te przyznawane są firmom, instytucjom i osobom, które są przyjazne osobom niepełnosprawnym. To pracodawcy, którzy wiedzą, że niepełnosprawność nie jest barierą w miejscu pracy.

W tym roku podczas XV edycji kampanii społecznej Lodołamacze uhonorowano laureatów w 9 kategoriach: zatrudnienie chronione, rehabilitacja społeczno-zawodowa, otwarty rynek pracy, instytucja, dziennikarz bez barier, przyjazna przestrzeń, zdrowa firma, super Lodołamacz, Lodołamacz specjalny.

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już od 15 lat przyznają prestiżowe statuetki dla pracodawców wrażliwych społecznie – Lodołamaczy.

W ciągu minionych 14 lat trwania konkursu wzięło w nim udział ponad 5000 firm. Kapituły Konkursu przyznały 1380 nagród oraz 166 wyróżnień.
Kampania Społeczna „Pracodawca Wrażliwy Społecznie” ma na celu przełamywanie barier i uproszczeń w ocenie możliwości osób z niepełnosprawnościami, sprzyja ich zawodowej aktywizacji, daje poczucie bycia potrzebnym, szanse na samodzielne życie i spełnienie ambicji.

Podczas gali wystąpiła Iga Kozacka – wokalistka, autorka muzyki i tekstów. Asolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Półfinalistka programu The Voice of Poland 5 w grupie Edyty Górniak, uczestniczka II edycji programu Bitwa na Głosy. Galę poprowadziła Beata Tomanek – dziennikarka Polskiego Radia Katowice.

autor: Olga Krzyżyk
Źródło: https://dziennikzachodni.plFacebook
LinkedIn
Skip to content