Echo Dnia Kieleckie, Świętokrzyskie: Lodołamacze 2019 rozdane. Poznaliśmy laureatów z regionu

Echo Dnia Kieleckie, Świętokrzyskie: Lodołamacze 2019 rozdane. Poznaliśmy laureatów z regionu

W Lublinie odbyła się gala XIV edycji konkursu Lodołamacze. Podczas uroczystości wręczono nagrody dla pracodawców, którzy na co dzień łamią stereotypy i zatrudniają osoby niepełnosprawne.

Nagrodzono laureatów z regionu lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Lodołamacze to konkurs organizowany w Polsce od 2006 roku. W ten sposób nagradzani są pracodawcy, instytucje i organizacje, które łamią stereotypy i uprzedzenia związane z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych. Docenia się też promowanie pracy osób z niepełnosprawnościami.

Organizatorem Lodołamaczy jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. W tym roku kapituła po raz pierwszy od powstania konkursu obradowała w Kielcach. W kapitule od kilku lat zasiada senator Krzysztof Słoń.

– Obserwuję lodołamaczy, jako członek kapituły od kilku lat i mogę stwierdzić, że następuje ogromna zmiana nastawienia pracodawców i instytucji w podejściu do potrzeb osób niepełnosprawnych, szczególnie pracowników. Widać to także po tegorocznych laureatach i wyróżnionych, wśród których są przedstawicie naszego województwa. Są to firmy prywatne, przedsiębiorcy publiczni oraz instytucje między innymi Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Muzeum Narodowe. Okazuje się, że synonimem postępu, nowoczesności i demokracji we współczesnych realiach społeczno – gospodarczych jest wrażliwość i troska 0 potrzeby osób niepełnosprawnych, zarówno ze strony pracodawców, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych ale także osób prywatnych – zaznacza senator Słoń.

Laureaci z regionu

Z województwa świętokrzyskiego mamy czterech laureatów. W kategorii Otwarty Rynek pierwsze miejsce i statuetkę Lodołamacz 2019 otrzymało Muzeum Narodowe w Kielcach. W kategorii Przyja-zna Przestrzeń zwyciężył Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach; w kategorii Zdrowa Firma pierwsze miejsce i statuetkę Lodołamacz 2019 otrzymało Uzdrowisko Busko-Zdrój ; w kategorii Otwarty Rynek pierwsze miejsce otrzymała firma Marbo z Kielc. Drugie miejsce w kategorii Zakład Pracy Chronionej 1 srebrny medal otrzymała firma Starpol ze Starachowic.

Lodołamacze – Co ich wyróżnia

Doświadczenie, fachowość, tradycja, osiągnięty sukces, ale przede wszystkich wrażliwość społeczna, która przekłada się na odpowiedzialne zatrudnianie osób niepełnosprawnych.

Kampania Społeczna „Pracodawca Wrażliwy Społecznie” ma na celu przełamywanie barier i uproszczeń w ocenie możliwości osób z niepełnosprawnościami, sprzyja ich zawodowej aktywizacji, daje poczucie bycia potrzebnym, szanse na samodzielne życie i spełnienie ambicji. Przystąpienie do konkursu jest nie tylko wyróżnikiem wrażliwości i solidarności społecznej, ale też elastyczności w działaniu i nowoczesnego podej ściado polityki zatrudnienia, bowiem troska o drugiego człowieka jest jedną z najwyższych wartości.

 

Zobacz Galerię

Autor: Paulina Baran
Źródło: https://echodnia.eu/Facebook
LinkedIn
Skip to content