eLubaczów: WTZ w Oleszycach otrzymał statuetkę LODOŁAMACZA 2022

eLubaczów: WTZ w Oleszycach otrzymał statuetkę LODOŁAMACZA 2022

Warsztat Terapii Zajęciowej im. św. Józefa w Oleszycach został laureatem regionalnego konkursu Lodołamacze 2022. Instytucja otrzymała tytuł za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii „Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa”.

W poniedziałek (26.09) w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie odbyła się regionalna Regionalna Gala Konkursu Lodołamacze 2022, w trakcie której przyznano nagrody dla osób, firm i instytucji z Małopolski, Podkarpacia, Lubelszczyzny i Podlasia, działąjącyh na rzecz osób niepełnosprawnych. Statuetka, w kategorii „Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa”, trafiła do Warsztatu Terapii Zajęciowej im. św. Józefa w Oleszycach, prowadzonego przez Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych „RAZEM” z Lubaczowa.

Jesteśmy dumni i baaaardzo wzruszeni tym wyjątkowym wyróżnieniem, nad którym czuwa pod Honorowym Patronatem Małżonka Pana Prezydenta RP, Pani Agata Kornhauser-Duda, tym bardziej że jest to pierwszy lodołamacz w naszym powiecie lubaczowskim! – podsumował osiągnięcie na swoim profilu WTZ w Oleszycach.

Statuetkę Lodołamacza odebrała Kierownik WTZ Oleszyce Izabela Krzaczkowska-Szychter, w towarzystwie współpracowników i uczestników warsztatów.

Konkurs „Lodołamacze” organizuje Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON. Istotą Kampanii jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem i kształceniem osób niepełnosprawnych. Tytuł Lodołamacza to symbol otwartości, i zaangażowania.

Przed nami Ogólnopolska Gala „Lodołamacze” 2022, która została zaplanowana na 6 października 2022 roku na Zamku Królewskim w Warszawie. Konkurs Lodołamacze 2022 odbywa się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

 

źródło: https://elubaczow.com/Facebook
LinkedIn
Skip to content