Express Bydgoski: Bydgoszcz. Giełdy pracy na Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Express Bydgoski: Bydgoszcz. Giełdy pracy na Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw. Z tej okazji Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON oraz Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zapraszają na cykl giełd pracy dla osób z niepełnosprawnościami.

Giełdy pracy dla osób z niepełnosprawnościami rozpoczęły się w czwartek, 1 grudnia i potrwają do wtorku, 6 grudnia. Wydarzenie realizowane jest w siedmiu polskich miastach, w tym w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Rzeszowie, Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu.

– Osoby z niepełnosprawnościami nie różnią się od innych, mają takie same potrzeby, pragnienia, aspiracje, wrażliwość, a także wewnętrzną siłę do kierowania swoim życiem. Dla osoby z niepełnosprawnością praca jest szansą na realizację działań o charakterze zawodowym i społecznym. Daje nam korzyści materialne, dzięki czemu możemy opłacać rachunki i robić zakupy, daje poczucie niezależności finansowej. Dzięki temu, że pracujemy, stale podnosimy swoją wiedzę, rozwijamy się. Praca to również ludzie. Na co dzień spotykamy się z naszymi współpracownikami, spędzamy razem dużo czasu, często spotykamy się również nieformalnie poza miejscem pracy. W związku z tym nierzadko w miejscu pracy rodzą się prawdziwe przyjaźnie, które trwają latami – podkreślają organizatorzy.

Giełda Pracy dla osób z niepełnosprawnościami
Jak przekonują, Giełda Pracy to doskonała okazja do poznania aktualnych ofert pracy w przedsiębiorstwach działających w różnorodnych branżach. Dzięki niej, uczestnicy mają możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z pracodawcami w warunkach mniej formalnych niż podczas standardowej rozmowy kwalifikacyjnej. Spotkania tego typu pozwalają również na wzajemne przedstawienie potrzeb i oczekiwań dwóch stron.

W Bydgoszczy wydarzenie odbyło się w czwartek, 1 grudnia w Wyższej Szkole Gospodarki. W poniedziałek, 5 grudnia organizatorzy zapraszają do Poznania (sala konferencyjna, ul. Słowackiego 8) w godz. 10-14, a we wtorek, 6 grudnia giełda będzie zlokalizowana we Wrocławskim Parku Technologicznym (ul. Duńska 9). Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu proszone są o zabranie ze sobą kilku egzemplarzy CV.

Galeria

autor: Marta Mikołajska
źródło: https://expressbydgoski.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content