Finansowa pomoc dla osób z niepełnosprawnością – nie przegap terminu!

Finansowa pomoc dla osób z niepełnosprawnością – nie przegap terminu!

Do środy, 31 sierpnia br. osoby z niepełnosprawnością mogą składać wnioski o dofinansowanie likwidacji barier, utrudniających aktywizację społeczną i zawodową. To wsparcie z programu „Aktywny samorząd” 2022 r. Środki na jego realizację pochodzą z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To przydatna, bardzo konkretna pomoc. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zachęca mieszkanki i mieszkańców z niepełnosprawnością do skorzystania z oferty „Aktywnego samorządu”.

Wsparcie dotyczy m.in. likwidacji utrudnień transportowych, w poruszaniu się oraz w dostępie do uczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym. Program przewiduje pomoc finansową np.:

  • w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu dla osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności (dla osób do 16 roku życia – z orzeczeniem o niepełnosprawności), z dysfunkcją narządu ruchu,
  • w uzyskaniu prawa jazdy dla osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, z dysfunkcją słuchu wymagającą korzystania z usług tłumacza języka migowego,
  • w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności (dla osób do 16 roku życia – z orzeczeniem o niepełnosprawności) i dysfunkcją, która uniemożliwia im poruszanie się na wózku o napędzie ręcznym.

Osoby ze stopniem niepełnosprawności mogą otrzymać dofinansowanie zakupu protezy kończyny, w której zastosowano nowoczesne rozwiązania techniczne. Szczegółowe wiadomości o tegorocznej ofercie programu są dostępne m.in. na portalu PFRON.

 

cały artykuł
autor:  Inf. pras
źródło: http://niepelnosprawni.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content