Fundacja MIR: Szukają wrażliwych społecznie. Ruszyła kolejna edycja konkursu „Lodołamacze”

Fundacja MIR: Szukają wrażliwych społecznie. Ruszyła kolejna edycja konkursu „Lodołamacze”

„Lodołamacze”, to konkurs, którego inicjatorem jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych (FAZON), której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. 5 maja wystartowała już 17. edycja konkursu.

Kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych Lodołamacze propaguje ideę likwidacji barier przez przedsiębiorstwa, instytucje, osoby oraz wspiera aktywizację osób z niepełnosprawnością do pełnoprawnego funkcjonowania w codziennym życiu. Istotą Kampanii Lodołamacze jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, integracja osób niepełnosprawnych i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym, zachęca do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk.
Od 5 maja do 15 sierpnia można zgłaszać się do tytułu „Lodołamacze 2022” w następujących kategoriach:

  1. Zatrudnienie Chronione
  2. Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa
  3. Otwarty Rynek Pracy
  4. Instytucja
  5. Przyjazna Przestrzeń-Dostępność
  6. Zdrowa Firma
  7. Dziennikarz bez Barier

Konkurs Lodołamacze odbywa się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP, Pani Agaty Kornhauser-Dudy.
Konkurs podzielony został na dwa etapy: regionalny – wyłaniający laureatów w poszczególnych rejonach kraju oraz centralny – w którym finaliści zmierzą się w walce o laur Lodołamaczy 2021.
Statuetki zostaną przyznane w 7 kategoriach, na laureatów bieżącej 17 edycji Konkursu czekają również 2 kategorie specjalne „Superlodołamacz” i „Lodołamacz Specjalny”.
Prestiżową nagrodą Lodołamacza 2022 zostaną wyróżnione firmy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 6 października 2022 w Zamku Królewskim w Warszawie.

Jak zgłosić kandydata?

To bardzo proste! Wystarczy wejść na stronę internetową www.lodolamacze.info.pl i wybrać zakładkę „Formularze zgłoszeniowe”. Teraz [pozostaje już tylko wypełnić formularz online i przesłać go organizatorom.
Zachęcamy Państwa do aktywnego uczestnictwa w konkursie, a za wszystkich potencjalnych kandydatów do statuetki Lodołamacza trzymamy kciuki!

 

źródło: http://mir.org.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content