Gazeta Pomorska:Te firmy dają osobom niepełnosprawnym pracę i dostają ulgę

Gazeta Pomorska:Te firmy dają osobom niepełnosprawnym pracę i dostają ulgę

Pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne mogą liczyć na dofinansowanie do ich wynagrodzeń. Pracowników szukali m.in. podczas Targów Pracy i Edukacji w Toruniu, które odbyły się 6 czerwca.

Targi zorganizowano w foyer Auli UMK w Toruniu. – Niepełnosprawni mogli zapoznać się z ofertą uczelni oraz z pracodawcami z naszego regionu, którzy chętnie widzieliby osoby niepełnosprawne wśród swoich pracowników. Była również możliwość skorzystania z pomocy doradcy zawodowego i konsultacji w zakresie redagowania CV i listu motywacyjnego – mówi Krystyna Michałek, regionalny rzecznik ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Rekrutowali pracodawcy i agencje zatrudnienia

Podczas Targów pracowników szukali: Agencja Zatrudnienia Wakat w Toruniu, Fundacja Aktywizacja Oddział w Bydgoszczy, Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych Fazon/Popon, Zakład Aktywności Zawodowej w Toruniu i Włocławku, Dakat Teresa Dróżdż (Restauracja McDonald‘s) w Toruniu, Zakład Produkcyjno-Handlowy „Dre-dom” w Toruniu, CUK Ubezpieczenia w Toruniu, Grupa Kapitałowa Clar System S.A. w Poznaniu, Kartel Press S.A. w Toruniu, Rado Radosław Wawrzyniak w Nowym Dworze – Dąbrowie Chełmińskiej, TZMO SA w Toruniu, Security & Cleaning System Sp. z o.o. we Wrocławiu i ManpowerGroup Sp. z o.o. w Łodzi. Przeczytaj też: Po 1 lipca – nie tak pięknie, jak niepełnosprawnym obiecywano Jakie stanowiska oferowali pracodawcy? Np. Kartel Press S.A. w Toruniu szukał m.in. kandydatów na stanowisko pracownika biura obsługi klienta oraz pracownika drukarni cyfrowej. Dofinansują wynagrodzenia Pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne mogą liczyć na dofinansowanie do ich wynagrodzeń. Kwota dofinansowania uzależniona jest od 
stopnia niepełnosprawności pracownika oraz od wymiaru jego czasu pracy.

Czytaj cały artykuł

Autor: X-news/TVN24

Źródło: pomorska.plFacebook
LinkedIn
Skip to content