Gazeta Wrocławska: Wystartowała XIII edycja Konkursu Lodołamacze 2018

Gazeta Wrocławska: Wystartowała XIII edycja Konkursu Lodołamacze 2018

„Lodołamacze” są przyznawane osobom prywatnym, firmom i organizacjom, które angażują się w pomoc osobom niepełnosprawnym. Otrzymują je wszyscy, którzy tworzą lepsze warunki pracy i przełamują stereotypy związane z ich zatrudnieniem.

Do 31 lipca można zgłaszać się do tytułu Lodołamacze 2018 w następujących kategoriach: * Zatrudnienie Chronione, * Otwarty Rynek Pracy, * Instytucja, * Przyjazna Przestrzeń, * Zdrowa Firma * Dziennikarz bez Barier.

Podczas gali Lodołamacze 2017 we Wrocławiu nagrodzono Politechnikę Wrocławską oraz Bartłomieja Skrzyńskiego – rzecznika miasta Wrocławia do spraw niepełnosprawnych fot. UM Wrocławia/Gala Lodołamacze 2017

Konkurs podzielony został na dwa etapy: regionalny – wyłaniający laureatów w poszczególnych rejonach kraju oraz centralny, w którym finaliści zmierzą się w walce o laur Lodołamaczy 2018. Na wyróżnionych podczas bieżącej 13 edycji Konkursu czekają również 2 kategorie specjalne „Superlodołamacz” i „Lodołamacz Specjalny”.

Prestiżową nagrodą Lodołamacza 2018 zostaną wyróżniane firmy podczas uroczystej Gali, która odbędzie się 27 września 2018 w Zamku Królewskim w Warszawie.

Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się m.in.: Politechnika Wrocławska z Wrocławia, Bartłomiej Skrzyński – rzecznik miasta Wrocławia do spraw niepełnosprawnych, Martyna Wojciechowska i Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Od 2007 r.

Honorowy Patronat nad konkursem obejmuje Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj więcej

Autor: BARTŁOMIEJ ŁATA

Źródło: gazetawroclawska.plFacebook
LinkedIn
Skip to content