Głos Wielkopolski: Lodołamacze 2020: Konkurs przełamujący stereotypy związane z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych. Zgłoś kandydata z Wielkopolski

Głos Wielkopolski: Lodołamacze 2020: Konkurs przełamujący stereotypy związane z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych. Zgłoś kandydata z Wielkopolski

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już od 15 lat przyznaje prestiżowe statuetki Lodołamaczy pracodawcom wrażliwym społecznie. Akcja ma jeden najważniejszy cel – przełamywanie stereotypów związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.

Kampania na rzecz zatrudniania osób z niepełnosprawnościami propaguje ideę likwidacji barier przez przedsiębiorstwa i instytucje oraz wspiera aktywizację osób z nie w pełni sprawnych do pełnoprawnego funkcjonowania w codziennym życiu.

Istotą kampanii jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, ale także integracja tych osób i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym. POPON zachęca do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu tych już istniejących.

W ciągu 14 lat trwania konkursu wzięło w nim udział ponad 5000 firm. Kapituły przyznały 1380 nagród oraz 166 wyróżnień.

Do tegorocznej, jubileuszowej, edycji „Lodołamaczy 2020” można zgłaszać kandydatów do 15 sierpnia, w następujących kategoriach:

Zatrudnienie Chronione
Otwarty Rynek Pracy
Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa
Instytucja
Przyjazna Przestrzeń
Zdrowa Firma
Dziennikarz bez Barier
Lodołamacz Specjalny
SuperLodołamacz
Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie http://www.lodolamacze.info.pl w zakładce “Formularze Zgłoszeniowe”.

Konkurs Lodołamacze 2020 odbywa się pod Honorowym Patronatem żony Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Ogólnopolska Gala Lodołamacze 2020 odbędzie się 8 października w Zamku Królewskim w Warszawie.

autor:MILENA KOCHANOWSKA
źródło: https://gloswielkopolski.pl/