Informacja prasowa. Na Lodołamaczy czekamy do połowy sierpnia

Informacja prasowa. Na Lodołamaczy czekamy do połowy sierpnia

Zatrudnianie osób niepełnosprawnych to duże wyzwanie. Okazuje się, jednak, że coraz więcej pracodawców wpisuje się w politykę odpowiedzialności społecznej i decyduje na ten krok. Głównym argumentem okazują się korzyści finansowe, wsparcie dotyczące dostosowania lub utworzenia stanowiska pracy, czy obniżenie tzw. kar na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Obecnie pracuje 15,2% osób niepełnosprawnych, aktywnych zawodowo jest 17,4%. Bezrobocie wśród osób niepełnosprawnych wynosi 12,8%. Porównując z osobami pełnosprawnymi statystyki nie wyglądają korzystnie. Aktywności osób pełnosprawnych wynosi 56,3%, wskaźnik zatrudnienia 51,7%, a bezrobocie 8,1%. Jednak jeśli wziąć pod uwagę sytuację osób niepełnosprawnych jeszcze 10 lat temu, to widać znaczny wzrost aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych oraz większą motywację pracodawców do zatrudniania osób z różnymi dysfunkcjami. Chętnych do zatrudnienia osób niepełnosprawnych jest przeszło 23 tys.

Pracodawcy cenią osoby niepełnosprawne za zaangażowanie w wykonywanie obowiązków, często większe zmotywowanie i lojalność. Natomiast firma zatrudniająca osoby niepełnosprawne buduje wizerunek pracodawcy wrażliwego społecznie, otwartego na potrzeby słabszych i gorzej radzących sobie na rynku pracy i bywa, że rekompensuje braki kadrowe przy pracach, których nie chcą wykonywać osoby pełnosprawne.

Wszystkie firmy, ale także instytucje i organizacje, które zatrudniają osoby niepełnosprawne i chcą pochwalić się swoimi sukcesami mogą wziąć udział w Konkursie Lodołamacze dla pracodawców wrażliwych społecznie. Termin zbierania zgłoszeń został w tym roku przedłużony do 15 sierpnia.

Przypomnijmy: Konkurs ma na celu promocję zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Zatrudniający osoby niepełnosprawne mogą zgłaszać się w trzech kategoriach: zatrudnienie chronione, otwarty rynek pracy oraz instytucja. Kapituła przyznaje również dwa dodatkowe wyróżnienia: Lodołamacza Specjalnego i Super Lodołamacza, czyli dla firmy i instytucji szczególnie zaangażowanej w pomoc osobom niepełnosprawnym.

Konkurs organizuje fundacja Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Formularze zgłoszeniowe można przesyłać na adres: lodolamacze@popon.pl .

Kontakt:

Anna Skupień

rzecznik prasowy

kom. 502 198 977

e-mail: rzecznik@popon.plFacebook
LinkedIn
Skip to content