Itvm.pl: Mysłowicki ośrodek przełamuje lody

Itvm.pl: Mysłowicki ośrodek przełamuje lody

Rozstrzygnięto konkurs Lodołamacze pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP, Agaty Kornhauser-Dudy. Wśród nagrodzonych znalazł się mysłowicki ośrodek rehabilitacyjno-opiekuńczy przy ul. Laryskiej 7.

10 września w Bibliotece Śląskiej odbyła się gala czternastej edycji konkursu Lodołamacze. Podczas uroczystości nagrodzono laureatów z województwa śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego. Laureatów nagrodzono w kilku kategoriach: zatrudnienie chronione, otwarty rynek pracy, instytucja, przyjazna przestrzeń, zdrowa firma, dziennikarz bez barier. Wśród nagrodzonych znalazł się ośrodek rehabilitacyjno-opiekuńczy w Mysłowicach.

Lodołamacze to konkurs organizowany w Polsce od 2006 r., podczas którego nagradzani są pracodawcy, instytucje i organizacje, które zatrudniają osoby niepełnosprawne, pracują na rzecz osób niepełnosprawnych oraz dostosowują przestrzeń do ich potrzeb. Docenia się też promowanie pracy osób z niepełnosprawnościami. Warto dodać, że zatrudnienie osób niepełnosprawnych pozwala przede wszystkim obniżyć koszty pracy. Pracodawcy, zatrudniając osoby niepełnosprawne mogą liczyć na dofinansowanie wynagrodzenia oraz do składek ZUS. O dofinansowanie może się ubiegać każdy pracodawca zatrudniający osoby niepełnosprawne oraz pracodawca prowadzący zakład pracy chronionej.

Organizatorem Lodołamaczy jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

 

Autor: Bogumił Stoksik 
Źródło: http://itvm.plSkip to content