Jakie ulgi dla osób pracujących zdalnie?

Jakie ulgi dla osób pracujących zdalnie?

Kwestia dopłat, rozliczeń i ulg dla osób pracujących z domu nadal cały czas budzi zainteresowanie. Tym razem poseł PO pyta o zasady wypłacania ekwiwalentu lub ryczałtu wypłacanego przez pracodawcę pracownikowi świadczącemu pracę w trybie pracy zdalne. Resort pracy odpowiedział.

  • Poseł Platformy Obywatelskiej Waldy Dzikowski upomniał się o osoby pracujące zdalnie spoza biura.
  • W interpelacji skierowanej do resortu pracy pyta m.in. czy ten planuje zwolnienie z opodatkowania ekwiwalentu lub ryczałtu wypłacanego przez pracodawcę pracownikowi świadczącemu pracę w trybie pracy zdalnej?
  • Szefowa resortu pracy Marlena Maląg, wyjaśnia, że poruszone w interpelacji kwestie zostały opisane w projekcie nowelizacji Kodeksu pracy, który 8 grudnia 2021 r. został skierowany do rozpatrzenia przez Stały Komitet Rady Ministrów.

 – W obliczu trwającej cały czas pandemii kwestia kompleksowego uregulowania pracy zdalnej wydaje się niezwykle potrzebna. Tego typu forma pracy z pewnością będzie stawała się coraz bardziej dominująca. Dlatego tak ważne jest doprecyzowanie przepisów w wielu obszarach związanych z pracą zdalną. Przykładem mogą być kwestie podatkowe chociażby w przypadkach, kiedy pracodawca wypłaci pracownikowi rekompensatę za koszty prądu, Internetu czy innych mediów – pisze Waldy Dzikowski.

 

cały artykuł
autor: KDS
źródło: https://www.pulshr.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content