Jesteś niepełnosprawny. Tu znajdziesz pracę!

Jesteś niepełnosprawny. Tu znajdziesz pracę!

W nietypowym miejscu – bo w murach katowickiej CINiB-y – w poniedziałek odbędzie się wielka giełda pracy dla osób niepełnosprawnych.

Kilkanaście stoisk, w tym te cieszące się największym zainteresowaniem – stoiska PFRON-u, ZUS -u, Państwowej Inspekcji Pracy oraz powiatowych urzędów pracy. W poniedziałek, przy ul. Bankowej 11 a, czyli w katowickiej bibliotece uczelnianej, w godz. od 10 do 13 obędzie się giełda pracy dla osób niepełnosprawnych.

NIE TYLKO O PIENIĄDZE TU CHODZI

Giełdę wspólnie z CINiB-ą organizuje Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. – Uruchomiliśmy już Punkty Zatrudnienia Wspomaganego, które pomagają osobom niepełnosprawnym uzyskać zatrudnienie – mówią przedstawiciele organizacji. Tłumaczą, że praca dla osoby np. poruszającej się na wózku inwalidzkim to nie tylko możliwość samodzielnego utrzymania się. – To także możliwość współpracy z osobami zdrowymi, codzienny kontakt z otoczeniem sprawia, że staje się ona wspaniałą i skuteczną formą rehabilitacji zawodowej – mówią organizatorzy giełdy.

LOKALNE I KRAJOWE PROPOZYCJE

W CINiB-ie będzie można będzie spotkać się ekspertami, ludźmi sukcesu i doradcami personalnymi oraz aplikować na różne stanowiska już podczas poniedziałkowej giełdy. Swoje ofert przedstawią zarówno firmy działające lokalnie, jak i te o zasięgu krajowym. Będzie można liczyć także na propozycje kursów zawodowych i staży. Wstęp na giełdę jest bezpłatny.

Źródło: silesion.plFacebook
LinkedIn
Skip to content