Kampania “Potrzebni w pracy”. Pomóżmy niepełnosprawnym zachować zatrudnienie

Kampania “Potrzebni w pracy”. Pomóżmy niepełnosprawnym zachować zatrudnienie

Celem kampanii „Potrzebni w pracy”, którą zainicjowała Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, jest zachęcenie do tego, aby dokonując zakupów mieć na uwadze także osoby z niepełnosprawnościami. To bardzo istotne, bo przez pandemię koronawirusa sytuacja wielu firm, które zatrudniają niepełnosprawnych, jest trudna, co może prowadzić do zwolnień.

POPON chce temu zapobiec. Akcja „Potrzebni w pracy” ma za zadanie wspierać miejsca pracy osób niepełnosprawnych i wesprzeć takie osoby i ich rodziny.

Wspomóc pracowników z niepełnosprawnościami może każdy. Wystarczy robić bardziej świadome zakupy.

Na stronie internetowej https://popon.pl/tarcza-popon-potrzebni-w-pracy-wykaz-firm/ można zapoznać się z wykazem firm, które zatrudniają osoby niepełnosprawne i dowiedzieć się, jakie produkty i jakie usługi proponują.

Pomoc jest niezbędna, ponieważ pandemia koronawirusa wpłynęła negatywnie na sytuację osób niepełnosprawnych na rynku pracy. Tym osobom znów trudniej znaleźć pracę. Znów trzeba zastanowić się, jak tworzyć mechanizmy zachęcające do zatrudniania takich osób.

W Polsce mamy ok. 1,8 miliona niepełnosprawnych w wieku produkcyjnym. Do początku 2020 roku wskaźniki aktywności zawodowej i zatrudnienia rosły, teraz się to zatrzymało. Ale ogólna tendencja jest taka, że coraz więcej osób niepełnosprawnych chce pracować i jest aktywnych zawodowo.

 

źródło: https://www.wykluczeni.plFacebook
LinkedIn
Skip to content