Kobas Laksa ambasadorem XIX edycji Konkursu Lodołamacze

Automatycznie zapisany szkic

Kobas Laksa ambasadorem XIX edycji Konkursu Lodołamacze

Kobas Laksa to wszechstronny artysta sztuk wizualnych, producent, reżyser, scenarzysta, fotograf, animator oraz grafik 2D/3D, z pasją do nowych technologii generujących obrazy ruchome i statyczne. Jego twórczość to harmonijne połączenie doświadczenia artystycznego i komercyjnego, które wciąż popycha go do odkrywania innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie designu i krótkich form filmowych.

W latach 90. współtworzył nieformalne kino offowe, a jego film „Sceny z użycia” (1997) zdobył Grand Prix na festiwalu OFF Cinema w Poznaniu w 2001 roku. Laksa jest absolwentem Wydziału Malarstwa, Grafiki i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (dyplom w 1996 roku) oraz kursu reżyserskiego i scenariuszowego w Wajda School (2015-2018). Jego portfolio obejmuje filmy dokumentalne i fabularne oraz teledyski, które często zdobywają uznanie krytyków i widzów.

W 2008 roku współtworzył projekt „Hotel Polonia” oraz serię fotomontaży „Budynek – życie po życiu”, za które polski pawilon został nagrodzony Złotym Lwem podczas Biennale Architektury w Wenecji. Jest również laureatem Fryderyka 2018 w kategorii Teledysk Roku za klip do utworu „Abduł Bey”, zainspirowany sztuką surrealizmu i dadaizmu lat 30. XX wieku.

Jednym z ostatnich jego projektów było animowanie malarstwa Zdzisława Beksińskiego przy użyciu sztucznej inteligencji, co dowodzi jego nieustannego dążenia do łączenia tradycji z nowoczesnością. Prywatnie jest dumnym ojcem Jonatana – Kosmitka Jo, chłopca z zespołem Downa.  Współtworzył inspirujący projekt „Down the Road”.

Kobas Laksa to artysta, który swoją twórczością i życiem inspiruje innych do poszukiwania piękna w niespodziewanych miejscach i do odważnego łączenia różnych dziedzin sztuki.Facebook
LinkedIn
Skip to content