Konferencja inaugurująca XIX edycję konkursu „Lodołamacze” w Gdańsku

Konferencja inaugurująca XIX edycję konkursu „Lodołamacze” w Gdańsku

Konferencja inaugurująca XIX edycję konkursu „Lodołamacze” w Gdańsku

15 maja br., w malowniczym Centrum Dolna Brama w Gdańsku, odbyła się konferencja inaugurująca XIX edycję kampanii społecznej o „Lodołamacze2024”. Ta prestiżowa inicjatywa, trwająca już od 2006 roku, stawia sobie za główny cel integrację oraz aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnościami, będąc jednocześnie platformą promującą przedsiębiorstwa, instytucje i przestrzenie przyjazne dla nich.

Podczas konferencji obecni byli: w imieniu wojewody pomorskiej Beaty Rutkiewicz- Ewa Szczypior Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego Dariusz Majorek Dyrektor Oddziału Pomorskiego PFRON, Agnieszka Lemme Babińska z działu Programów Rynku Pracy Gdańskiego Urzędu Pracy. POPON reprezentowała dyrektor generalna Magdalena Słonecka- Kuich, oraz rzeczniczka prasowa konkursu- Renata Nastańska. Zgromadzoni goście i media mogli wysłuchać wypowiedzi Ady Daci-Smoliniec zwyciężczyni w kategorii SuperLodołamacza w ubiegłorocznej regionalnej edycji konkursu.

Idea konkursu „Lodołamacze” nieustannie rośnie w siłę, przyciągając coraz większą liczbę uczestników z każdym kolejnym rokiem. W tegorocznej edycji przewidziane są aż 10 kategorii, w tym dwa specjalne wyróżnienia: „Lodołamacz specjalny” oraz „Super Lodołamacz”. W tychże kategoriach wyłaniani są przedsiębiorcy, instytucje i osoby, którzy szczególnie wyróżniają się w wsparciu osób z niepełnosprawnościami.

Magdalena Słonecka-Kuich, reprezentująca Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, podczas konferencji podkreśliła znaczenie kampanii „Lodołamacze” jako narzędzia łamiącego stereotypy oraz przeciwdziałającego obojętności wobec osób z niepełnosprawnościami. Media odgrywają tu kluczową rolę, angażując się w tematykę integracji oraz aktywizacji zawodowej dla tej grupy społecznej.

Konkurs „Lodołamacze” składa się z dwóch etapów: regionalnego i centralnego. Aktualnie trwa etap regionalny, rozpoczęty 8 maja i trwający do 15 sierpnia. Natomiast kulminacją całego wydarzenia będzie centralny etap zakończony uroczystą galą w Zamku Królewskim w Warszawie, planowaną na 17 października. To właśnie podczas tej ceremonii zwycięzcy zostaną uhonorowani za swoje wyjątkowe zaangażowanie na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Organizatorzy serdecznie zachęcają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w konkursie poprzez zgłaszanie swoich kandydatur za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej lodolamacze.info.pl. Każdy uczestnik ma szansę nie tylko na nagrody, ale również na budowanie społeczeństwa bardziej przyjaznego oraz otwartego na różnorodność. Konkurs „Lodołamacze” to nie tylko wydarzenie, to manifestacja zmiany myślenia i działania na rzecz prawdziwie inkludującej społeczności.

 Facebook
LinkedIn
Skip to content