Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych – 25 lat Współdziałania – 3 grudnia 10:00-12:30

Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych – 25 lat Współdziałania – 3 grudnia 10:00-12:30

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych
zaprasza na

Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych – 25 lat Współdziałania

3 grudnia 2020 10:00-12:30
100% online

 

Szanowni Państwo, Członkowie POPON.

Rok 1995 r. zapisał się w naszej pamięci kilkoma istotnymi wydarzeniami denominacją złotego, prezydentem zostaje wybrany Aleksander Kwaśniewski, rusza pierwsza edycja przystanku Woodstock.

Polska była wtedy inna, świat był inny, bez komórek, Internetu. Każdy mógł powiedzieć o sobie, że jest milionerem. Problem w tym, że za zwykłego „malucha” trzeba było zapłacić 60 mln zł. 25 lat temu u progu historycznych przemian ekonomicznych powstała Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, aby razem z przedsiębiorcami propagować ideę zatrudniania osób niepełnosprawnych. POPON stał się niejako „tubą”   która nagłaśnia problemy pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne, brał aktywny udział w procesie budowania korzystnych rozwiązań  prawnych zarówno dla pracodawców jak i pracowników, które pozwalałyby na rozwijanie firm i dawałyby poczucie bezpieczeństwa pracownikom z niepełnosprawnościami.

Na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy rośnie świadomość firm zaangażowanych społecznie,  to w dużej mierze zasługa POPON w budowaniu świadomości i propagowaniu idei zatrudniania osób niepełnosprawnych. W Polsce utrwalony jest stereotyp, że słysząc słowo „niepełnosprawność „ wyobraźnia buduje nam od razu osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim, o kulach lub niewidomą. Przez lata Organizacja łamie stereotypy, pomaga wyjść poza utarte  schematy myślenia, promuje przedsiębiorstwa otwarte na zatrudnianie osób niepełnosprawnych, zachęca do tworzenia miejsc pracy i ułatwia integracje środowiska osób niepełnosprawnych, propaguje hasło „zatrudnianie osób niepełnosprawnych jest trendy”.

25 lat to magiczny wiek, kojarzy się z dorosłością, odpowiedzialnością, prozą życia i jej trudami. 25 lat dla organizacji to długi okres czasu nabierania doświadczeń, radzenia sobie w trudnych sytuacjach i satysfakcji z dobrych działań.

Dzięki Państwu – Członkom POPON  jesteśmy największym związkiem zrzeszającym przedsiębiorców zatrudniających osoby niepełnosprawne, z czego my wszyscy możemy być dumni.  Z okazji jubileuszu pragniemy podziękować wszystkim naszym Członkom, Współpracownikom, Klientom, Partnerom. Mamy nadzieje, że będziecie Państwo z nami  walczyć o proste i przejrzyste prawo oraz niższe, racjonalne podatki, które przełożą się na rozwój gospodarczy naszego kraju i wzrost zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Barbara Pokorny
Przewodnicząca Rady Krajowej POPON
Jan Zając
Prezes Zarządu POPON

 

Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych odbędzie się w formie wydarzenia on-line. Bardzo prosimy o  rejestrację , wysyłając maila na adres biuro@popon.pl do 30.11.2020 r. Każdy uczestnik otrzyma potwierdzenie rejestracji, a następnie link, za pomocą którego będzie można dołączyć do spotkania Kongresowego.

Podczas Kongresu zapraszamy na debatę: Jak mądrze wykorzystać 25 lat doświadczeń w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych?

Debata będzie platformą wymiany poglądów na temat 25 lat doświadczeń Członków POPON w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Nasz Jubileusz to czas podsumowań, ale tez okazja, by wyznaczyć kierunki działań i rozwoju na kolejne lata.

Moderator:

  • Michalina Topolewska – Redaktorka Dziennika Gazety Prawnej


Paneliści:

  • Krzysztof Kosiński – Wiceprezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych
  • Tomasz Chudobski – Ekspert ds. prawa gospodarczego Federacji Przedsiębiorców Polskich, ekspert Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej
  • Robert Jagodziński – Wiceprezes Fundacji Aktywnej Rehabilitacji (FAR), instruktor aktywnej rehabilitacji, szkoleniowiec, członek Krajowej Rady Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych i Zespołu ds. opracowania modelu kształcenia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi przy Ministerstwie Edukacji Narodowej (MEN).

 

Patronat medialny


Serdecznie Zapraszamy.

 

Kontakt:
Anna Węgrzynowicz
Rzecznik Prasowy
kom. 508 113 203
e-mail:rzecznik@popon.pl
www.popon.pl, www.lodolamacze.info.plFacebook
LinkedIn
Skip to content