Konkurs Lodołamacze w regionach – podsumowanie

Konkurs Lodołamacze w regionach – podsumowanie

Gale regionalne Konkursu Lodołamacze odbyły się w ubiegłym miesiącu w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie, Wrocławiu. Gratulujemy wszystkim laureatom regionalnych etapów konkursu Lodołamacze 2011. Dziękujemy Kapitułom za podjęty trud i wyłonienie najlepszych wśród firm, organizacji i instytucji, które zatrudniają osoby niepełnosprawne.

Uroczystości miały swoją szczególną oprawę. Odbywały się w miejscach, które są szczególne dla architektury miasta (np. Pałac Działyńskich w Poznaniu) lub ważne z punktu widzenia jego społecznego funkcjonowania (np. Podkarpacki Urząd Wojewódzki, Nowy Ratusz w Gdańsku, czy piękna Aula Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu).

W tym roku szczególnie byli z nami parlamentarzyści oraz urzędnicy państwowi i samorządowi.

Gościliśmy m.in. multiinstrumentalistę, wokalistę i kompozytora Ireneusza Dudka, który na Katowickiej Gali wręczył laureatom bilety na Rawa Blues.

Wręczenie statuetek uświetnili tacy artyści jak występujący w największych ośrodkach w kraju, a także poza jego granicami Zespół wokalny a cappella Affabre Concinui w Poznaniu, czy Zespół tańca irlandzkiego ELLORIEN z Wrocławia współpracujący na co dzień z Sarah Clark TCRG – solistką znanych na całym świecie spektakli tanecznych Lord of the Dance oraz Feet of Flames. A także m.in. Towarzystwo Aktywizacji Muzyczno-Teatralnej Osób Niepełnosprawnych w Łodzi, uczestnicy WTZ Modrzew z Bydgoszczy i WTZ Brodnica w Bydgoszczy, Zespół kameralny Orkiestry Vita Activa pod kierownictwem Pani Mirosławy Lipińskiej w Gdańsku, muzyczny zespół integracyjny „TOLERANCJA” działający w Warsztatach Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Świętochłowicach), czy Grupa Teatralna „Kraina Czarów” działająca przy Warsztacie Terapii Zajęciowej w Skierniewicach.

Gale profesjonalnie prowadzone były m.in. przez Marcina Szczepańskiego z TVP w Warszawie, Jerzego Piasnego dziennikarza TV Polsat Biznes w Poznaniu, Renatę Kwiatkowską-Andrzejczak z TVP Łódź w Łodzi, Jerzego Zawartkę prezentera Radia Katowice w Katowicach, Macieja Wilkowskiego z Radia Pomorza i Kujaw w Bydgoszczy, Tomasza Edwina Petrykata, aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu, Piotra Kowalczuka Kierownika Referatu Komunikacji Społecznej UM Gdańska w Gdańsku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, dzięki którym regionalne gale miały tak wspaniały i uroczysty charakter: Prezydentowi Miasta Gdańska za współorganizację gali w Gdańsku, Zakładom Aktywności Zawodowej oraz WTZ-om z całego kraju za chęć pokazania swoich prac, sponsorom, uczestnikom Konkursu, wszystkim pozostałym gościom.

Dziękujemy również patronom honorowym oraz patronom medialnym. W tym roku zainteresowanie Konkursem było wyjątkowe. Dlatego szczególnie dziękujemy patronom medialnym oraz pozostałym mediom za realizację misji i rozpowszechnianie idei zatrudniania osób niepełnosprawnych.

Lodołamacze to jedyny, taki Konkurs i jego znaczenie z roku na rok wzrasta, a statuetka staje się szczególnym symbolem dobrego zatrudniania osób niepełnosprawnych, jednocześnie jest rekomendacją, że firmy, które ją otrzymują są szczególnie otwarte na problemy osób niepełnosprawnych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z gal kończących etap regionalny Konkursu Lodołamacze 2011 oraz z uroczystej Gali ogólnopolskiej na Zamku Królewskim w Warszawie na stronie www.lodołamacze.info.pl.Skip to content