Konsultacje społeczne sposobem skutecznego działania – Spotkanie w Łodzi

Konsultacje społeczne sposobem skutecznego działania – Spotkanie w Łodzi

POPON_Logo_DialogW Łodzi odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu Dialog Społeczny. Środowisko pracodawców poszerzone o ekspertów, osoby niepełnosprawne, przedstawicieli instytucji spotkało się po to, aby zaproponować rozwiązania korzystne i adekwatne do potrzeb rynku pracy zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Profesor Elżbieta Kryńska prowadząc jeden z paneli powiedziała, iż istniejące obecnie regulacje zatrudnienia osób niepełnosprawnych jednak nie w pełni odpowiadają potrzebom tak osób niepełnosprawnych samych, jak i zatrudniających ich pracodawców. Można zatem, a nawet trzeba przygotować regulacje wychodzące naprzeciw tym oczekiwaniom, poprzez opracowanie nowej ustawy o rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych.

Spotkanie było bardzo dynamiczne, a propozycje zgłaszane przez uczestników innowacyjne i ciekawe. Zebrane i opracowane trafią na biurka ministerialne, podobnie jak wnioski z pozostałych 9 spotkań, które odbyły się i jeszcze będą odbywać się w największych miastach Polski.

Nasz głos, głos Organizacji reprezentującej pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne, poparty właśnie o głosy uczestników tych debat będzie jeszcze bardziej efektywny. Dla nas jest oczywiste, że musimy wspólnie szukać mechanizmów, które skutecznie przekonają polityków na różnym szczeblu do naszych propozycji i rozwiązań – dodaje Jan Zając, inicjator spotkań.

Poniżej zdjęcia ze spotkania Łodzi.

 

POPON_Dialog_Łódź_247.02.14 POPON_Dialog_Łódź_24.02.14
POPON_Dialog_Łodź_24.02.14 POPON_Dialog_Łodź_24.02.14Facebook
LinkedIn
Skip to content