Koronawirus: większe dofinansowanie na zatrudnienie chronione z PFRON

woman

Koronawirus: większe dofinansowanie na zatrudnienie chronione z PFRON

Pracodawcy osób niepełnosprawnych zyskają z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych około 350 mln zł rocznie więcej.

Projekt tarczy antykryzysowej przewiduje zwiększenie kwoty bazowej dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych. Ma to choć częściowo złagodzić pracodawcom zatrudniającym niepełnosprawnych pracowników skutki podwyższenia kwoty minimalnego wynagrodzenia, co jest dla nich bardzo dotkliwe, gdy zatrudniają osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności, w tym o szczególnych schorzeniach. Zdaniem rządu ma to jednocześnie wspomóc takich pracodawców w związku z pogorszeniem się sytuacji ekonomicznej spowodowanym Covid-19.

Po zmianach nastąpi podwyższenie podstawy kwoty bazowej na osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności z 1800 zł do 1950 zł i przy stopniu umiarkowanym z 1125 zł do 1200 zł. Ponadto proponuje się, by dodatek do kwoty bazowej na osoby o szczególnych schorzeniach wzrósł z 600 zł do 1200 zł dla osób o znacznym stopniu niepełnosprawności i z 600 zł do 900 zł dla osób o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Podwyżka dofinansowań ma wejść w życie dopiero od maja.

 

Czytaj całość
Autor: Mateusz Rzemek
Źródło: rp.plFacebook
LinkedIn
Skip to content