Krosno.pl: Warsztat Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Krośnie wśród laureatów XV Ogólnopolskiego Konkursu Lodołamacze 2020

Krosno.pl: Warsztat Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Krośnie wśród laureatów XV Ogólnopolskiego Konkursu Lodołamacze 2020

Już po raz piętnasty nagrodzono pracodawców wrażliwych społecznie. Podczas Gali Finałowej Konkursu Lodołamacze wyróżniono te osoby i instytucje, które w sposób odpowiedzialny i godny naśladowania podchodzą do zatrudniania i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Podczas XV Gali Ogólnopolskiego Konkursu Lodołamacze w Warszawie trzech przedstawicieli Stowarzyszenia PSONI – Bernarda Gorczyczewska (kierownik WTZ PSONI Koło), Grzegorz Bliźniak (przewodniczący Zarządu Koła) i Zbigniew Hus (wiceprzewodniczący Zarządu Koła), odebrali statuetkę Ogólnopolskiego Lodołamacza 2020 przyznaną dla WTZ Krosno za zajęcie I miejsca w kategorii rehabilitacja społeczna i zawodowa. Patronem honorowym konkursu jest małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda, ambasadorem Pani Anita Włodarczyk.

Tytułem „Lodołamacza” wyróżniane są instytucje, firmy i osoby, które jako cel działalności stawiają sobie eliminowanie barier społecznych, z jakimi na co dzień spotykają się osoby z niepełnosprawnościami. Laureaci konkursu przełamują stereotypy i uprzedzenia. To pracodawcy otwarci na potrzeby osób ze szczególnymi potrzebami, których przedsiębiorstwa dały szansę swoim pracownikom na pracę i rozwój. W ich firmach osoba z niepełnosprawnością jest pełnosprawnym pracownikiem zaangażowanym we wspólne budowanie sukcesu firmy.

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, jest organizatorem konkursu.

 

źródło: https://www.krosno.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content