Kurier Lubelski: Lubelskie firmy i uczelnia wśród nagrodzonych „Lodołamaczami”

Kurier Lubelski: Lubelskie firmy i uczelnia wśród nagrodzonych „Lodołamaczami”

 Przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych to główne cele konkursu „Lodołamacze”.

Po raz pierwszy w Lublinie odbył się finał regionalny ogólnopolskiego konkursu „Lodołamacze 2017″. Wśród 14 wyróżnionych firm, instytucji i osób znalazły się firmy z województw małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Na gali pojawili się wyróżnieni pracodawcy i niepełnosprawni pracownicy.

– Osobie niepełnosprawnej trudno znaleźć pracę, bo część pracodawców nadal obawia się, że się nie sprawdzimy – mówi Barbara, pracowniczka lubelskiej Fundacji Fuga Mundi.

Jak przyznaje organizatorka wydarzenia, dużo też zależy od samych kandydatów.

– Zatrudnienie wśród osób niepełnosprawnych rośnie, ale bardzo powoli. Wielu boi się wyjść z domu, pokonać swoje lęki i poszukać pracy. Staramy się ich zachęcić do aktywności – przyznaje Monika Tykarska, prezes Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „FAZON”.

Wśród wyróżnionych przez kapitułę w ośmiu kategoriach znalazły się firmy z naszego regionu: Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Janowie Lubelskim (pierwsze miejsce w kategorii zakład pracy chronionej), Drukarnia Dako Kozioł i Wspólnicy Sp.J. z Lubartowa (druga pozycja w kategorii otwarty rynek), MPK w Lublinie (trzecie miejsce w kategorii instytucja) i KUL (Super „Lodołamacz 2017″). To już dwunasta edycja tego ogólnopolskiego konkursu. Finał odbędzie się 27 września w Warszawie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Agata Kornhauser-Duda, małżonka prezydenta Rzeczypospolitej.

Zobacz zdjęcia

Autor: PIOTR NOWAK
Źródło: kurierlubelski.plFacebook
LinkedIn
Skip to content