List Pierwszej Damy z okazji Gali Lodołamacze 2019

List Pierwszej Damy z okazji Gali Lodołamacze 2019

Do Uczestników Gali
XIV Ogólnopolskiego Konkursu
dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie
Lodołamacze 2019

Szanowni Państwo!

Cieszę się bardzo, że mogłam patronować po raz kolejny konkursowi „Lodołamacze”, który doczekał się w tym roku czternastej edycji.

Pragnę wyrazić moją głęboką wdzięczność pracodawcom zatrudniającym osoby niepełnosprawne za prospołeczną postawę, za serce, za realne prowadzenie odpowiedzialnej polityki personalnej. Budują Państwo wizerunek własnej organizacji jako przyjaznej i wrażliwej społecznie. I właśnie ta wrażliwość oraz empatia wyróżniają Państwa spośród wielu innych organizacji. Potrafią Państwo w sposób szczególny zadbać o rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych, które czekają na wyjście z izolacji. Wiem, że nadal jest wiele do zrobienia, by podnieść w Polsce poziom zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami. Tym bardziej Państwa postawa zasługuje na szczególne uznanie. To właśnie Państwo umiejętnie i konsekwentnie kruszą lody obojętności, dając przykład innym pracodawcom, że warto pomagać i wykorzystywać w pełni potencjał osób niepełnosprawnych.

Pragnę pogratulować Organizatorom za sprzyjanie integracji społecznej oraz za motywowanie osób niepełnosprawnych do podejmowania pracy i związanych z nią wyzwań. Gratuluję też gorąco wszystkim tegorocznym Uczestnikom zmagań konkursowych, a w szczególności wyłonionym Laureatom, którzy za chwilę odbiorą statuetki „Lodołamacza”.

Życzę Państwu udanej Gali.

List w formacie PDF

Źródło: https://www.prezydent.pl