Lodołamacze 2018

Lodołamacze 2018

Agencja Modelek Butterfly, Festiwal Integracja Ty i Ja, Ewa Minge, Agata Roczniak, Maciej Dowbor i pracodawcy nagrodzeni w Zamku Królewskim w Warszawie podczas jubileuszowej Gali Lodołamacze 2018.

Laureaci tego wyjątkowego konkursu nagradzani są za upór, niezłomność i ciągłe udowadnianie, że pracujący niepełnosprawni w niczym nie ustępują pełnosprawnym – powiedziała w czwartek podczas gali „Lodołamacze” małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda.

 

 List Agaty Kornhauser-Dudy do uczestników odczytał prowadzący galę Krzysztof Ibisz. Pierwsza dama podziękowała w nim laureatom konkursu za zwracanie uwagi na potrzeby osób niepełnosprawnych.

„Dzięki konkursowi znalazło się dotąd wielu pracodawców, którzy ujęli nas swoją wrażliwością i odwagą w przełamywaniu stereotypów i społecznych umiejętności, którzy potrafią stworzyć przyjazne środowisko pracy w duchu równości wszystkich pracowników” – podkreśliła Małżonka Prezydenta RP

Wśród laureatów tegorocznej edycji znalazły się firmy z całego kraju. W kategorii Zakład Pracy Chronionej statuetkę Lodołamacza otrzymał Zakład Aktywności Zawodowej przy Puławskim Stowarzyszeniu Ochrony Zdrowia Psychicznego. W kategorii Otwarty Rynek Pracy firma Motomax z Torunia. W kategorii Instytucja statuetka trafiła do Elbląskiego Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej im. św. Łazarza „Lazarus” z Elbląga.

Statuetka w kategorii „Przyjazna Przestrzeń” trafiła do Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka CINiBA z Katowic. W kategorii „Zdrowa Firma” pierwsze miejsce zajęły Wodociągi Siemianowickie Aqua-Sprint z Siemianowic Śląskich. „Dziennikarzem Bez Barier” został Maciej Dowbor, za program „Super Ludzie” dokumentujący życie osób z niepełnosprawnościami.

Ponadto w konkursie przyznano tytuł honorowy „Super Lodołamacz 2018” dla agencji modelek Butterfly, której działania zmieniają wizerunek modelingu w Polsce i udowadniają, że niepełnosprawność fizyczna nie oznacza zaniedbania, a także promuje ludzi z pasją.

„Lodołamaczem Specjalnym” została Agata Roczniak – za przełamanie stereotypu modelki na wózku. Roczniak jest modelką, medalistką zawodów pływackich dla niepełnosprawnych oraz działaczką w fundacji Ewy Minge Black Butterflies, która również otrzymała specjalne wyróżnienie w konkursie „Lodołamacze”. Misją fundacji Minge jest niesienie nadziei i pomocy osobom chorym nowotworowo, a także dawanie świadectwa obecności piękna i mocy we wnętrzu człowieka.

Uroczystość prowadził Pan Krzysztof Ibisz. Gali towarzyszyła również część artystyczna. Wystąpił chór zespołu „Mazowsze” wraz z akompaniatorem Krystianem Segdą pod dyrekcją Mirosława Ziomka, niezwykle utalentowany pianista Grzegorz Płonka oraz klimatyczna i wzruszająca Renata Przemyk.

Podczas gali „Lodołamacze” przyznano także honorowe odznaczenia „za zasługi w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy i wsparcia, zagrożonych wykluczeniem społecznym”.


Srebrny Krzyż Zasługi
 otrzymał:
Józef Bodziony

Brązowe Krzyże Zasługi otrzymali:
Czesław Zabost,
Adam Hadław,
Elżbieta Gwiazda-Musiał,
Jolanta Kurek,
Tomasz Chudobski.Facebook
LinkedIn
Skip to content