Łódzki Urząd Wojewódzki wyróżniony w konkursie Lodołamacze

Łódzki Urząd Wojewódzki wyróżniony w konkursie Lodołamacze

Za nami 16. edycja konkursu Lodołamacze, w którym nagrody wędrują do instytucji, osób i przedsiębiorstw, które najlepiej realizują ideę likwidacji barier społecznych.

W tym roku kapituła konkursu za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywność osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia przyznała trzecie miejsce Wojewódzkiemu Zespołowi do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności – Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi. Zdaniem kapituły nasza działalność na polu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych ,,stanowi wzór godny naśladowania”.

 – Kiedyś rzeczywiście, żeby zostać Lodołamaczem, wystarczyło zatrudniać osoby niepełnosprawne. Dzisiaj, żeby przejść pozytywną weryfikację przez kapitułę, to trzeba naprawdę zrobić dużo, dużo więcej. Trzeba stworzyć optymalnie najfajniejsze i najlepsze warunki pracy dla osób niepełnosprawnych, czyli zrobić z nich partnerów biznesowych. To jest bardzo ważne, żeby pracodawca poczuł w osobach niepełnosprawnych, które zatrudnia, partnerów biznesowych – podkreślił wiceprezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Kosiński

Kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych Lodołamacze propaguje ideę likwidacji barier przez przedsiębiorstwa, instytucje, osoby oraz wspiera aktywizację osób z niepełnosprawnością do pełnoprawnego funkcjonowania w codziennym życiu.

Istotą akcji jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, integracja osób niepełnosprawnych i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym, zachęta do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk.

 

źródło: https://www.gov.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content