Magdalena Biejat przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny

autor: Leszek Szymańskiżródło: PAP

Magdalena Biejat przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny

Magdalena Biejat (Lewica Razem) została wybrana w czwartek na przewodniczącą sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Podczas posiedzenia wybrano też cztery wiceprzewodniczące.

Pierwsze posiedzenie komisji polityki społecznej poprowadził wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty.

Kandydaturę Biejat na przewodniczącą komisji w głosowaniu poparło 25 posłów, przeciw było trzech, czterech wstrzymało się od głosu.

Swoją kandydaturę zgłosił także Grzegorz Braun z Konfederacji. Jak tłumaczył, w tej komisji „ważą się sprawy życia i śmierci”. „My chcielibyśmy, żeby człowiek był bezpieczny w Polsce, żeby życie ludzkie nie było zagrożone. Aborcja z przesłanek eugenicznych jest zamachem na nasze zasady cywilizacyjne” – powiedział.

Jego zdaniem oddanie przewodnictwa w tej komisji przedstawicielom lewicy to „prosta droga do zamiecenia pod dywan projektów ustaw, które mają na celu gwarancję bezpieczeństwa życia ludzkiego”.

Braun poprosił posłów o złamanie porozumienia prezydiów klubów ws. stanowisk w komisjach i wybranie przedstawiciela Konfederacji. Głosowanie nad kandydaturą Biejat zostało przeprowadzone jako pierwsze, wobec uzyskania przez nią większości głosów, kandydatura Brauna nie była poddana głosowaniu.

 

Czytaj cały artykuł
Autor: PAP
Źródło: https://gazetaprawna.pl