Maląg: Dopilnujemy, by wsparcie dla osób niepełnosprawnych było przekazywane pełnym strumieniem

Maląg: Dopilnujemy, by wsparcie dla osób niepełnosprawnych było przekazywane pełnym strumieniem

Wsparcie osób niepełnosprawych i otoczenie ich opieką to zadanie rządu – te osoby takiego wsparcia potrzebują; cały czas będziemy tak działać, by to wsparcie było przekazywane pełnym strumieniem – przekonywała w środę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Czytaj z domu cyfrową wersję Dziennika Gazety Prawnej! Teraz dwa dostępy od 9,80 zł za pierwszy miesiąc. Codzienny dostęp do ważnych, niezbędnych informacji dla firm i instytucji!
1 stycznia 2019 r. weszła w życie ustawa o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Celem funduszu, ostatecznie nazwanego Funduszem Solidarnościowym, jest przede wszystkim wsparcie społeczne, zawodowe, zdrowotne i finansowe osób niepełnosprawnych.

Marlena Maląg przekonywała podczas konferencji prasowej, że wsparcie osób z niepełnosprawnościami jest dla rządu wyjątkowo ważne. Mówiła, że od kilku lat realizowane są programy w ramach działań rządowych, ministerstw oraz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). „To jest pakiet działań, szerokie spojrzenie i wieloaspektowe wsparcie” – podkreśliła.

 

cały artykuł
autor: PAP
źródło: https://praca.gazetaprawna.pl/Skip to content