Maląg: Wsparcie dla osób niepełnosprawnych będzie większe

fot. Krystian Maj / Kancelaria Premiera RP

Maląg: Wsparcie dla osób niepełnosprawnych będzie większe

Nakłady na wsparcie osób niepełnosprawnych wzrosną z 15,4 mld zł w 2015 roku do ok. 27,4 mld zł w roku 2020 – poinformowała w środę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Minister Marlena Maląg podczas briefingu w Ośrodku Wsparcia Osób Niepełnosprawnych w Warszawie zapewniała, że rząd troszczy się o osoby niepełnosprawne.

Powiedziała, że „wsparcie osób niepełnosprawnych w ostatnim czasie potężnie wzrosło”. Poinformowała, że w roku 2015 nakłady na wsparcie dla nich wynosiły 15,4 mld zł, a w 2020 r. wzrosną do ok. 27,4 mld zł. W ubiegłym roku wsparcie to wynosiło ponad 22 mld zł.

Szefowa MRPiPS przypomniała, że utworzony został Fundusz Solidarnościowy, którego celem jest stworzenie programów realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego i organizacje pozarządowe na rzecz bezpośredniego wsparcia osób z niepełnosprawnością.

Powiedziała, że w dzięki funduszowi realizowane są takie programy, jak np. centra opiekuńczo-mieszkalne, opieka wytchnieniowa i usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych.

Cały artykuł
Autorka: Olga Zakolska
fot. Krystian Maj / Kancelaria Premiera RP

Źródło: https://www.bankier.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content