Małopolski UW: Lodołamacze wśród Małopolskich firm i osobowości

Małopolski UW: Lodołamacze wśród Małopolskich firm i osobowości

Angelika Chrapkiewicz-Gądek, Spółdzielnia Socjalna „Równość” w Krakowie, Kopalnia Soli „Wieliczka” S.A. i Krakowskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii to małopolscy laureaci Regionalnego Etapu XII Edycji Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie „Lodołamacze”.

Konkurs honoruje przede wszystkim te firmy i osoby, które przyczyniają się do rozwiązywania problemów osób niepełnosprawnych, m. in. poprzez tworzenie dla nich miejsc pracy. Wczoraj w Lublinie odbyła się uroczysta gala, na której osoby oraz instytucje z regionu województwa lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i małopolskiego otrzymali nagrody i wyróżnienia. Wśród nagrodzonych w konkursie znaleźli się działający w Małopolsce:

  • Angelika Chrapkiewicz-Gądek, mówca inspiracyjny, nagroda w kategorii „Lodołamacz specjalny 2017″,
  • Spółdzielnia Socjalna „Równość” w Krakowie, instytucja nagrodzona w kategorii „Zdrowa firma”,
  • Kopalnia Soli w Wieliczce Trasa Turystyczna, instytucja nagrodzona w kategorii „Przyjazna przestrzeń”,
  • Krakowskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii, instytucja nagrodzona w kategorii „Instytucja”.

Nagrody odebrane przez: Angelikę Chrapkiewicz-Gądek, Teresę Misinę – prezes Spółdzielni Socjalnej „Równość”, Teresę Zalewińską – Cieślik, dyrektora Krakowskiego Centrum Rehabilitacji i Ortopedii Zbigniewa Zarębskiego prezesa Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A., i Damian Konieczny, prezes Zarządu Kopalni Soli „Trasa Turystyczna” zostały wręczone przez Józefa Gawrona, wicewojewodę małopolskiego oraz Martę Mordarską, dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON.

W spotkaniu wzięli także udział Urszula Rusecka, poseł na Sejm oraz Antoni Matyasik, przewodniczący Wojewódzkiej Rady Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Konkurs „Lodołamacze” jest organizowany od 2006 roku i cieszy się coraz większą popularnością w środowisku biznesu. W tym roku przystąpiło do niego 435 pracodawców (dane wg http://www.lodolamacze.info.pl).

źródło: malopolska.uw.gov.plFacebook
LinkedIn
Skip to content