Marcin Wiącek nowym Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Senat wyraził zgodę

Marcin Wiącek nowym Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Senat wyraził zgodę

Marcin Wiącek to wspólny kandydat części opozycji oraz PiS, którego pomyślnie udało się wybrać na nowego Rzecznika Praw Obywatelskich przy szóstym podejściu. Za wyborem Wiącka głosowało 93 senatorów. Nikt nie był przeciw, pięć osób wstrzymało się od głosu.

Zwrot w sprawie trwających od miesięcy prób wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich nastąpił na początku lipca. Wówczas szef klubu PiS Ryszard Terlecki oznajmił, że posłowie partii rządzącej złożyli podpisy pod kandydaturą prof. Marcina Wiącka. Jeszcze w połowie czerwca w większości zagłosowali przeciw Wiąckowi, gdy rywalizował on o stanowisko z niezależną senator Lidią Staroń.

W Senacie za kandydaturą Marcina Wiącka opowiedziało się 93 senatorów. Nikt nie był przeciw, pięć osób wstrzymało się od głosu.

– Jest to dla mnie ogromny zaszczyt. Moim credo przez najbliższe pięć lat będzie ochrona godności każdej osoby, która przyjdzie do biura RPO z prośbą o pomoc. Każda osoba uzyska moją pomoc i do tego się zobowiązuję – powiedział Marcin Wiącek po głosowaniu.

Foto: PAP/Marcin Obara
cały artykuł
źródło: https://wiadomosci.onet.pl/Facebook
LinkedIn
Skip to content