Marek Plura z nagrodą dla europosła roku. Doceniono jego działania na rzecz niepełnosprawnych-serdecznie gratulujemy

Marek Plura z nagrodą dla europosła roku. Doceniono jego działania na rzecz niepełnosprawnych-serdecznie gratulujemy

Śląski europoseł Marek Plura został uhonorowany nagrodą MEP Awards 2019. Wyróżnienia przyznawane są co roku przez brukselski miesięcznik The Parliament Magazine dla najbardziej pracowitych i wpływowych posłów do Parlamentu Europejskiego.

 

 

 

Kandydatów do wyróżnienia w 15 kategoriach zgłaszają europejskie organizacje, stowarzyszenia oraz instytucje obserwujące prace Parlamentu Europejskiego. Na podstawie ich wskazań sędziowie, eksperci ds. polityki europejskiej, opracowują tzw. krótką listę, zawierająca trzy nazwiska w każdej z kategorii. Zwycięzca spośród nominowanych posłów wskazywany jest w głosowaniu.

 

Śląski eurodeputowany został uznany jednogłośnie za najlepszego europosła roku w kategorii „Zatrudnienie, polityka społeczna i regionalna”. W tegorocznym konkursie został doceniony m.in. za działalność na rzecz wprowadzania w życie zapisów Konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych i zaangażowanie na rzecz tworzenia społeczeństwa włączającego. Od urodzenia sam choruje na postępujący zanik mięśni i porusza się na wózku elektrycznym.

 

Odbierając wyróżnienie podczas uroczystej gali w Brukseli, europoseł Marek Plura podkreślił, że ma ono dla niego symboliczne znaczenie.

 

– Ta nagroda dla mnie oznacza, że prawa osób z niepełnosprawnościami oraz misja tworzenia społeczeństwa, w którym każdy może realizować swój potencjał, leży na sercu nam wszystkim w Parlamencie Europejskim. Drodzy przyjaciele, połączmy siły w tworzeniu Europy bez barier – zaapelował podczas gali nagrodzony europoseł.

 

Źródło: http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,24572891,marek-plura-z-nagroda-dla-europosla-roku-doceniono-jego-dzialania.htmlFacebook
LinkedIn
Skip to content