Mazowiecki Urząd Wojewódzki: Lodołamacze 2016

Mazowiecki Urząd Wojewódzki: Lodołamacze 2016

Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz wziął udział w Gali Finałowej XI edycji plebiscytu Lodołamacze. W konkursie nagradzani są przedsiębiorcy za przełamywanie stereotypów oraz dawanie szans i możliwości zawodowych osobom niepełnosprawnym. Wśród laureatów tegorocznej edycji znaleźli się koniński urząd miejski oraz Akademia Górniczo-Hutnicza.

Galę na Zamku Królewskim w Warszawie rozpoczęła żona prezydenta Agata Kornhauser- Duda, która objęła plebiscyt patronatem honorowym. Nagrodzonym i wyróżnionym firmom wręczone zostały statuetki – Lodołamacze 2016. Oprawę artystyczną zapewnił Leszek Możdżer i Grupa Mo Carta. Galę uświetniła wystawa prac artystów malujących ustami i stopami.

Lodołamacze organizuje Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Celem konkursu jest m.in. przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych oraz promocja przedsiębiorstw, które wyróżniają się profesjonalną polityką personalną. Plebiscyt składa się z dwóch etapów. Pierwszy wyłania finalistów regionalnych na podstawie nadesłanych materiałów przez firmy. Zwycięzcy etapu regionalnego automatycznie przechodzą do Centralnego Etapu Konkursu. I to w drugim etapie wyłonieni są ogólnopolscy zwycięzcy konkursu.

Źródło: mazowieckie.plFacebook
LinkedIn
Skip to content