Miasto Rzeszów: XVI edycja Konkursu Lodołamacze

Miasto Rzeszów: XVI edycja Konkursu Lodołamacze

Kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych „Lodołamacze” propaguje ideę likwidacji barier przez przedsiębiorstwa, instytucje, osoby oraz wspiera aktywizację osób z niepełnosprawnością do pełnoprawnego funkcjonowania w codziennym życiu. Istotą Kampanii jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, integracja osób niepełnosprawnych i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym, zachęta do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk. Idea Konkursu ma zainteresować również tych pracodawców, którzy z problematyką zatrudniania osób niepełnoprawnych jeszcze się nie zetknęli, by poprzez wymianę doświadczeń mogli się przekonać, że osoby z niepełnosprawnością są wspaniałymi pracownikami zaangażowanymi w sprawy firmy.

Konkurs przez te wszystkie lata pozwolił na docenienie dziesiątek firm, osób i instytucji. Stał się marką, a statuetka Lodołamacza jest symbolem otwartości i zaangażowania. O tym, jak ważny jest to konkurs i jak dużo znaczy w nim udział i nagroda świadczą setki zgłoszeń w każdej edycji.

W ciągu 15 lat trwania Konkursu wzięło w nim udział ponad 3000 firm. Kapituły Konkursu przyznały 1450 nagród oraz 181 wyróżnień. Na temat Kampanii Lodołamacze powstało ponad 5000 publikacji w mediach ogólnopolskich, regionalnych i marketingowych.

Kandydaci powalczą o tytuł Lodołamacza 2021 w kategoriach:

 • Zatrudnienie chronione
  Rehabilitacja społeczno-zawodowa
  Otwarty rynek pracy
  Instytucja
  Przyjazna przestrzeń
  Zdrowa firma
  Dziennikarz bez Barier

Niezależne kapituły wyłonią również laureatów dwóch nagród dodatkowych: Super Lodołamacz dla przedsiębiorcy, instytucji lub zakładu oraz Lodołamacz Specjalny dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.

Na zgłoszenia do konkursu organizatorzy czekają do 15 sierpnia 2021 r.

Rozstrzygnięcia regionalne Konkursu odbędą się we wrześniu, natomiast Ogólnopolska Gala Lodołamacze 2021 – 7 października 2021 r. w Zamku Królewskim w Warszawie.

Konkurs Lodołamacze 2021 odbywa się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się do Konkursu, wszystkie informacje wraz z formularzami zgłoszeniowymi znajdują się na stronie internetowej Konkursu.

 

źródło: https://www.erzeszow.plFacebook
LinkedIn
Skip to content